Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A társasház megvétózhatja,...

A társasház megvétózhatja, hogy egy egyéb helyiség jelölésű ingatlanba beköltözzek?

Figyelt kérdés

Anékül hogy lakással lenne nyilváníttatva?

Illetve az átminősítéshez kell a lakóközösség engedélye?



2023. febr. 11. 19:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Úgy tudom, az átminősítéshez 100%-os beleegyezés kell.
2023. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Saját tulajdonról van szó, vagy a társasház közös tulajdonáról?

Közös tulajdon esetén egyértelműen igen, saját tulajdon esetében már árnyaltabb lehet a helyzet.

2023. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Saját tulajdon teljesen.

Egyébként lakásom nincs a társasházban, csak ez az egyéb helyiség.

2023. febr. 12. 12:13
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Tehát mondjuk az a kérdésed, hogy a tulajdonodban lévő pincébe vagy padlásrészre beköltözhetsz-e, vagy lakhatási céllal kiadhatod-e, ha jól értem.


Azért a lakhatásnak vannak feltételei, tehát pl. lakhatóvá kell tenni az ingatlant. Aztán a következő, hogy biztosítani kell a külön fogyasztásmérőket, stb., nehogy már közös költségből fizessék a rezsit.


Szerintem ha néhány ilyen dolgot tisztáznál, ill. valami közös terület felújítását is vállalnád saját költségen, ha hozzájárulnak akkor szerintem könnyebben beleegyeznek.

Ill. lehet azzal is jönni, hogyha nincs semmilyen valós sérelmük, tehát nincs ok annak megtagadására, akkor megtámadhatod a közgyűlési határozatot, ami kisebbségi tulajdonos hátrányára születik.

2023. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőseg minősíttesd at. Fordulj ügyvédhez. Azért nem szokott könnyű lenni, mert 100%-os beleegyezés kell, és sok lakás valódi tulajdonosa külföldön, kórházban, stb van. minden lehetőséget meg kell ragadni minél előbb.
2023. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Igen ez lenne a cél.

Egy 17nm-es pincém van .

A lakhatóvá tételt elkezdtetem a közgyűlési határozat nélkül is?

Szóval fogyasztásmérők, víz bekötés, minden egyéb.

Elég ha már kvázi lakható, után kérem csak a társasház engedélyét az átminősítéshez?

2023. febr. 12. 14:53
 7/20 anonim ***** válasza:
Van ablaka?
2023. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb ügyvéddel beszélj, 20 ezer forintos ügyvédi díjjal jobban jarsz mint ha milliókért bevezettetsz mindent, utána bukod el. Amúgy ha fürdőszobát, konyhát, szellözést, mindent ki kell alakítani és a végén lesz egy lakható 17 nmes pincéd, azzal anyagilag sokkal rosszabbul jársz, mint ha veszel valahol egy 17 nmes lakást.
2023. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ezt érdemes elolvasnod, hasonló sztori és jó tanácsok: [link]
2023. febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Van egy pici ablak igen.


Köszi a segítséget.

2023. febr. 12. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!