Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem megyünk el egy hagyaték...

Ha nem megyünk el egy hagyatéki végzésre akkor is fizetni kell az eljárási díjat?

Figyelt kérdés
Tesómmal közösen örököltünk unokatestvérünk után egy nagyon kis összegű ingatlant, én 1/16, és nővérem is 1/16 részt. Ami jelentéktelen összeg lenne, még ha eladható házról is lenne szó. Az unokatestvérünk messze élt tőlünk, nagyon ritkán találkoztunk.A még ott élő rokonainkal, a többi örökössel sem tartjuk a kapcsolatot. Már rég le akartunk mondani a részünkről, de ezt elfelejtettük, illetve mindig halasztottuk, és most jött az idézés a hagyatéki tárgyalásra, március 6-ra. Ahová a hagyatéki eljárás összege 160 ezer ft összesen a 16 örökös részére. Le lehet-e még mondani róla? Behajthatják-e rajtunk a ránk eső összeget akkor is, ha nem megyünk el? Köszönöm a válaszokat előre is azoknak, akik tudnak segíteni tanáccsal, hogy mit tegyünk?

2023. febr. 23. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hívjátok fel nyugodtan a közjegyzőt, szerintem az nem kerül semmibe hogy nyilatkoztok a hagyaték visszautasításáról, a költségek csakis a ténylegesen öröklőket terhelhetik.
2023. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak simán nem mentek el és nem nyilatkoztok az örökségről, akkor nem tudják lezárni a hagyatékit.

Mi egy autót örököltünk volna hatan. A lemondást e-mailben intéztük a közjegyzővel és nekünk nem kellett fizetni. Vegyétek fel a kapcsolatot a kozjegyzővel.

2023. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
A tárgyalásig le tudtok mondani. Természetesen attól, hogy nem mentek el, még ki kell fizetni az eljárás költségét, hiszen a közjegyző dolgozik vele.
2023. febr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fizetni természetesen csak annak kell, aki örököl valamit. Ha te nem örökölsz, akkor ugyanúgy nem kell fizetned, mint nekem, mert én se öröklök a rokonod után...

Te nem lemondani tudsz az örökségről (azt csak az illető életében lehetett volna), hanem visszautasítani az örökséget, azt lehet az illető halála után.

[link]

Neked az a teendőd, hogy felhívod a közjegyzőt mielőbb, hogy küldjön számodra a visszautasításról nyomtatványt, amit kitöltve visszaküldesz neki, még a tárgyalás előtt. (Nekem is meg apámnak is volt ilyen ügyem már.) A cikkben szóbeli visszautasítás is szerepel, de ez csak a tárgyaláson, személyazonosságod igazolása után volna lehetséges, telefonon nem.

2023. febr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!