Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közérdekű munka: azonnal...

Közérdekű munka: azonnal bekèri az ügyész a papírjaimat?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Kaptam 2x312 óra Közérdemunka büntetèst,az elsőt november végén fejeztem be ,17 hónap alatt teljesítettem. A màsodikat azonnal elkezdtem decemberben,azonban akkor és januàrban is 1-1 alkalmat voltam,februárban pedig hètfőn,kedden megyek.(2x8óra)

Ma felhivta az ügyész a munkàltatót,hogy mi van velem. Szeretném megkérdezni,hogy visszakèri-e most a papírom,vagy kapok egy felszólítàst,hogy rendesen járjak(igazolásom nincs,édesanyàmat àpoltam ,illetve költözködtem és Covidos is lettem 2 hete) Nem akarom elbliccelni,az elsőt is gond nèlkül teljesítettem.

Segítő vàlaszukat előre is köszönöm.


2023. febr. 24. 20:15
 1/9 DK-s ***** válasza:

Igazából nem az ügyész dönt, hanem a munkáltatón múlik. Az ügyész az ő véleményét kéri ki rólad, az alapján hoz döntést.


Ha esetleg idézést kapnál ez miatt, akkor a "tárgyaláson" is teljesen egyénileg ítélik meg, hogy mi legyen veled. Nincs rá előírás.


Én 25 óra közmunkából MÁSFÉL ÉV alatt 16-ot teljesítettem, amikor az ügyész végleg besokallt. XD Leültem azt a 9 napot.

2023. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 DK-s ***** válasza:

Bocs, elírtam.


25 nap, nem óra.

2023. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos és nem ítélkező választ! Van előtte esetleg felszólítás,hogy teljesitsem rendesen? A munkáltató semmit nem mondott neki. A papíromat még nem kèrte vissza,de nagyon aggódok.
2023. febr. 24. 21:00
 4/9 A kérdező kommentje:
Te kaptál figyelmeztetést,mikor nem jártàl rendszeresen?
2023. febr. 25. 11:42
 5/9 DK-s ***** válasza:

Az nem figyelmeztetés lesz, hanem idézés tárgyalásra, ahol meg kell jelenned.


Ott megmagyarázod hogy miért ilyen lassú ütemben teljesíted.



Az én magánvéleményem az hogy téged nem fognak baxogatni, feltéve hogy dolgozol szépen tovább. De nem ártana kicsit sűrűbben járni, mert ennek lehet a vége egy idézés.

2023. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod ,ment a felpont! Jövőhéttől hetente megyek tisztességesen. Még nem krrte vissza a papíromat,remèlem idézèst sem kapok,hanem csak szól a pártfogómnak.
2023. febr. 25. 13:55
 7/9 DK-s ***** válasza:

#6-nak (kérdezőnek):


Most mi van?


"Honnan" van neked pártfogód?!


Ejnye-bejnye!


Azt akarod mondani hogy volt egy feltételesed, és annak hatálya alatt követtél el valamit, amit megúsztál közmunkával?

2023. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem teljesen,de úgy tudom,hogy aki közèrdekű munkát kap büntetèsként,mindenképp van pàrtfogója.(ahol èn vagyok ott mindenkinek van,mindegy ,hogy szabálysèrtésért vagy bcs.-ért van ott) Te mikor kaptad egyébként? Mert nálunk már órában szabják ki,meg van ügyèszi figyelmeztetés,aki egyeztet a pártfogóval. Tàrgyalás csak akkor van,ha visszakèrik a kijelölt munkaadótól a papírt
2023. febr. 25. 16:01
 9/9 DK-s ***** válasza:

#8-nak:


Ezek szerint teljesen megváltozott. Túlvariálták, mint mindig, mindent.


Régen kaptál x-napot, napi 8 órával értve. Dolgozhattál kevesebbet is, akkor a végén összeadták az órákat.


Ha lógtál akkor egy idő után kaptál egy idézést tárgyalásra, ahol csak a bíró, és az ügyész volt jelen. Nem volt semmiféle pártfogó. A bíróságoknak és az ügyészségnek már büdös volt a munka, és átpasszolták a pártfogói felügyeletnek a melót.

2023. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!