Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire lehet számítani, ha...

Mire lehet számítani, ha Magyarországra költözik egy svájci?

Figyelt kérdés
Ha Svájcban lőfegyvert birtokolhat egy ember és átköltözik Magyarországra és itt kettős vagy svájci állampolgárként letelepszik, akkor a Svájcból áthozott fegyverével itt nálunk ő szabadon mászkálhat? Engem, mint magyar állampolgárt, fenyegethet egy lőfegyveres támadás egy ilyen svájci ember részéről ha kipécéz magának? Mit tehetek egy ilyen veszélyeztetéssel szemben? Az illető folyamatosan zaklat engem telefonhívásokkal és smsekkel. Mit tennétek a helyemben?

#zaklatás #lőfegyverek tartása
2023. márc. 7. 05:04
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Elkell menekülni Sziríába, vagy Afganisztánba. Más megoldás nemigen van.
2023. márc. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pintér László ***** válasza:
100%
Mindenkire az adott ország jogszabálya vonatkozik ahol van.
2023. márc. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az illető folyamatosan zaklat engem telefonhívásokkal és smsekkel. Mit tennétek a helyemben?"

Illetékes rendőrkapitányságra besétálsz, SMS üzeneteket megmutatod és közlöd azt is, hogy telefonhívásokkal (is) zaklat.

Feljelentést teszel, segítséget kérsz.


Ne azzal foglalkozz, hogy "őt milyen jogok illetik meg ha áttelepül", hanem tegyél feljelentést, a SMS üzeneteket pedig mutasd be.

2023. márc. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, az itteni törvények vonatkoznak rá. Hacsak nem élvez diplomáciai védettséget.
2023. márc. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Gondolom aki lefikázza a problémámat, az játszi könnyedséggel ki tudna védeni egy ellene irányuló váratlan fegyveres támadást puszta kézzel is. Sajnos nekem nincsenek ilyen adottságaim. Nem vagyok még mondjuk Neo a Mátrixból. Ha biztosan tudnám, hogy nincs lőfegyverük, akkor nem félnék tőlük, mert "testközelből" nem tudna ártani nekem egyik sem. Öregebbek, lomhábbak, stb. mint én.

Egyenlőre "csak" zaklatnak, de mivel nem ismerem a gondolkodásukat, idegen és félelemkeltő számomra ez a goromba nyomulós mentalitás. Zavar, hogy nem tudom, hogy meddig képesek elmenni az agresszivitásukkal. Sajnos szövetségeseik is vannak már a magyarok között is.

Szeretném velük egyenlőre szóban, telefonon lezárni a félresiklott üzleti kapcsolatunkat, aztán majd kiderül, hogy használ-e nekik a szép szó és a józan ész. Remélem, hogy igen és nem lesz a dologból rendőrségi, bírósági ügy.

Minden eshetőségre felkészülve azért tájékoztattam a szüleimet, hogy ha ne adj Isten történne velem valami váratlan, szokatlan, esetleg tragikus esemény, akkor tudják, hogy milyen irányba keressék az esetleges elkövetőket.

Köszönöm szépen a segítő szándékú válaszokat a kérdésemre!

2023. márc. 7. 07:50
 6/6 xp ali ***** válasza:
Nem mászkálhat a fegyverével, ha itt nincs engedélye.
dec. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!