Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ellenem indult eljárás...

Miért ellenem indult eljárás könnyű testi sértés vádjával, amikor hozzám akartak benyitni?

Figyelt kérdés

Arra lettem figyelmes szombaton, hogy valaki próbál bejutni a lakásomba, (egyedül élek), ezért kihívtam a rendőrséget, közben pedig a bejárati ajtónál vártam, igenám, csak, előtte sikerült a záramat feltörni, és belépett egy számomra ismeretlen roma fiatalember, és pedig megelőzve az esetleges támadást egyből megütöttem, és sok mindenre nem emlékszem az adrenalin fröccs miatt, mivel éles helyzetben sosem verekedtem még, de sikerült hatástalanná tennem, és eszméletlenül feküdt mire kiértek a rendőrök.


Erre ellenem indult eljárás könnyű testi sértés miatt.


Mégis mit kellett volna csinálnom?


2023. márc. 12. 09:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az eljárás indítása nem jelent bűnösséget. Hivatalból meg kell indítani az eljárást, az ügy kivizsgálása után pedig felmentenek, hogy jogos önvédelem volt. Kivéve, ha az ájult embert rugdostad a földön mikor megjottek a rendőrök, akkor valszeg téged is elítélnek.
2023. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
6%
Az "eszméletlenül feküdt" alapján kissé túltoltad a dolgot. "Nem emlékszem", höhöhö... Tesszem azt ki is kiabálhattál volna, hogy már úton a rendőrség, ahelyett, hogy önkéntes igazságosztásba kezdesz.
2023. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem rugdostam a földön senkit.
2023. márc. 12. 10:04
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1-es írja, a rendőrségnek kötelezettsége ilyenkor megindítania az eljárást és mivel a te lakásodban volt egy leütött ember akit te ütöttél le, ellened indul a testi sértés miatt az eljárás.

Gondoskodj arról, hogy az illető ellen meg bizonyosan elinduljon az eljárás betörés miatt!

Az eljárás során fognak majd mindent összerakni, hiszen az is lehetne, hogy te csak leütötted azt akit behívtál mert valamin összevesztetek, majd most azt akarod beadni, mintha betört volna.

2023. márc. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Kiérnek, mit látnak, lakásodban egy idegen leütve. Majd a vizsgálat, mert az is lehet, te csaltad be leütni. A rendőr abból tud kiindulni, amit lát.
2023. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

"Tesszem azt ki is kiabálhattál volna, hog"


Imádom, amikor ilyen egybites valaki.

2023. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%

Miután leütötted,le kellet volna fejelned az ajtófélfát ,ő támadott előbb,önvédelem.

Ha meg feltörte a zárat valami támadásra alkalmas eszköz volt nála amivel támadni akart,halálfélelmed volt meg ijedtél és így járt.

2023. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Meg egy feltört zárat is láthattak, illetve azt is figyelembe vehették volna, hogy előbb hívtam a rendőrséget, és csak a legvégső esetben cselekedtem, és 2 emberhez a házban így is betört elvileg, de jó, hogy ez miatt a rendőrségre kell járnom, mennyivel egyszerűbb lenne az életem, ha annó nem merül fel még ötletként sem ez az ember.
2023. márc. 12. 10:14
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Az eljárást meg kell indítani ahhoz, hogy meg lehessen szüntetni.


Ez ilyen. Nem egyedi eset a tiéd.

2023. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
10%

Csúnya lenne, ha bármi bajod is lenne ebből, én is hasonló módon cselekedtem volna. Ha netán mégis valami büdös belterjes lipsi bírót kapnál, akkor hívd a Mi Hazánkat, csináljatok belőle média ügyet, és induljon a tüntikézés!


Maximális respect hogy helyretetted saját kezűleg azt a véglényt, aki betört hozzád!

2023. márc. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!