Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 1 eladósodott ember nagy...

Ha 1 eladósodott ember nagy mennyiségű készpénzt ad ajandekba a leendő örökösnek halála előtt majd meghal akkor hagyatékis vagy az elhunyt végrehajtója vagy hasonló követelheti tőle a pénzt vagy az már azé az örökösé aki még családtagként kapta meg?

Figyelt kérdés
(az adósság miatt ugye az örökös lehet hogy lemond az örökségről de lehet hogy nem úgyhogy a kérdés mindkét esetre érvényes)
2023. márc. 15. 03:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Elajándékozott pénz nem képezi az örökség részét. Az mondjuk már más kérdés hogyan jutott hozzá meg mért nem az adósságát törlesztette. Ennyiből nem nagyon tudjuk itt most becsületesen megkeresett pénzről van e szó.
2023. márc. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk nem abból akkor ebből hogy lehet probléma?
2023. márc. 15. 05:34
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
Asszem 5 éven belül ráterhelheteik az adósságot a megajándékozottra.
2023. márc. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Utalta a pénzt, vagy kézbe adta?

Mert ha kézbe adta, akkor ki fog tudni az odaajándékozott pénzről?

Ha utalta, annak maradt nyoma. Bár lehet mondani, hogy nem ajándék, hanem ez is adósság törlesztés volt.

De ezek csak az én gondolataim, lehet, hogy teljesen másként működik a dolog.

2023. márc. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Az ajándék az ajándékozás pillanatában az ajándékozottra száll, tehát nem képezi az örökség részét.

Annyi variáció van, hogy az örököstárs kérheti, hogy az ajándékot (talán 10 éven belül) beszámítsák, azaz, a másik fél ennyivel kevesebbet kap az örökségből. (Osztályra bocsátásnak hívják.) De hitelezőnek nincs ehhez köze, csak örökösök közti osztozkodásnál van jelentősége.

A hitelező valószínűleg nem is fog tudomást szerezni arról, főleg nem okirattal bizonyítható módon, hogy az elhunyt pénzt adott a családtagjának.

2023. márc. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Na most ez egy érdekes kérdés.

Mivel kevesebbet kap az örökségből miközben az örökségről lemond adósság miatt akkor ez hogy van?


(A másik fél ugye nem feltétlenül mond le mert megesik hogy olyan emlékek működik az örökölt ingatlan ahhoz hogy inkább kifizeti az adósságot.)


De akkor az előző ennyivel kevesebbet kap abból ami eleve nem is kell neki?

2023. márc. 15. 08:51
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük az elején!


Ha végrehajtás van valaki ellen akkor a "nagy mennyiségű készpénz ajándékozás" vagyonkimentesnek számít. Bűncselekmény.

Az ajándékozott nem tarthatja meg azt a pénzt.


A többi mindegy is.

2023. márc. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy csak az a bűncselekmény ami leltárban van a végrehajtásnál.


Tehát ha a végrehajtás folyamatban van bármilyen ingóságát eladhatja kivéve ha a végrehajtó már bement a lakásába és leltárba vett te úgymond lefoglalta azt ami ott van de még nem vitte el.


Ha akkor add el akkor már tényleg bűncselekmény.


Persze Lehet hogy tévedek én csak hallottam mindenhonnan ezt azt

2023. márc. 15. 09:42
 9/23 anonim ***** válasza:

6

Ha az adósság meghaladja a fellelhető örökség mértékét, akkor nincs örökség gyakorlatilag... Vagyis, van, de mire kifizetik belőle a hitelezőt, a közjegyzőt, temetést, akkora nem marad örökölni való.

2023. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy van egy ingatlan amit még akar tartani az örökös és inkább kifizeti érte az értékénél magasabb adósságot
2023. márc. 15. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!