Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki más autójával...

Ha valaki más autójával balesetezett ami munka eszköznek számít kötelezhet a bíróság hogy amíg az autó szervizbe volt a kiesett napok számát meg fizesse aki a balesetet okozta?

Figyelt kérdés
2023. márc. 17. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Igen
2023. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
A munkavállaló anyagi felelőssége törvényileg korlátozott. Teljes kár megtérítésére talán csak a súlyos (szándékos vagy gondatlan) szabályszegés esetén sincs. Mondjuk egy ilyen balesetnél, ha figyelmetlenség volt az oka, az más elbírálás esik, mintha ittasan vagy drogosan vezetett volna.
2023. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"ami munka eszköznek számít"


Ezt ki kéne fejtened bővebben.


Ők ketten ugyanott alkalmazottak? Kié az autó? A cégé? Vagy a másik kollégáé? Aki összetörte, az munkavégzés során törte össze vagy magánemberként?

Vagy valaki munkára (is) használja az autóját és magánemberként kölcsönadta valakinek, aki összetörte?

Vagy közös vállalkozásuk van, amiben ezt az autót használják, ami konkrétan nem cégautó, hanem a másik ember magánautója?


Szerintem elég bonyolult jogi helyzet. Ha biztosra akarsz menni, keress egy ügyvédet (de minimum jogvégzett embert), és a konkrét esetet mondd el neki részletesen.

2023. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. Nem. Ha jogos az ilyen követelés, azt a biztosítónak kéne fizetnie a kötelező biztosítás terhére.
2023. márc. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös, én #4 vagyok és nem értem, pontosan mivel nem értesz egyet a válaszomban.
2023. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6. Bocsi, véletlenül került oda a 4., a kérdezőnek szántam.

Amúgy amiket te felsoroltál, annak van jelentősége? A biztosító sem vizsgál ilyeneket szerintem. Ami jogos azt kifizeti (vagy nem, tudom, hogy meg kell velük harcolni).

2023. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!