Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lépjek ha nem vettek fel...

Mit lépjek ha nem vettek fel egy pozícióba a cégnél ahol amúgy is dolgozom olyan indokkal hogy párhuzamos munkaviszony nem lehet, majd egy másik embert mégis felvettek, noha ő is párhuzamos, tehát ávtvertek hazudtak? Mit lépjek erre?

Figyelt kérdés

A cégnél vagyok 4 órás. Megpályáztam egy másik 4 órás pozit, így lett volna 4+4 = 8 órás teljes állásom. de nem vettek fel, mert azt mondták a cégnél nem lehet két állásom egyszerre. Nincs párhuzamosítás.

Elfogadtam, elhittem.


Majd egy másik szintén 4 órás ember itt megpályázta ugyanazt a pozit, és őt azonnal felvették a régi állása megtartásával 4+4be. Pont ahogy én is akartam.

Érdekes , az ő esetében nem gond a párhuzamosítás, csak az én esetemben volt gond.

Vagyis belehazudtak a pofámba.


Kérdés mit lépjek erre? Nagyon utálom ha hazudnak nekem.

Mondják azt hogy nem akarnak ott látni 8 órában , mert kell a hely valami havernak. Az legalább egy egyenes duma lenne..


2023. márc. 31. 08:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Duzzogj még egy picit.
2023. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Választ várnék nem üres mellédumát.
2023. márc. 31. 09:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs írásban, tényleg csak a duzzogás marad.

Ha tehetném, lépnék.

2023. márc. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Ha nincs írásban, "


Jogszabályra hivatkoztak. Erre mondtam hogy oké akkor hadd lássam a jogszabályt. Tv paragrafus-mutassák. Ezzel azóta is adósaim. nem véletlen.

2023. márc. 31. 09:17
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Vagyis nincs írásban az egész sztori. Akkor mégis, mit akarsz tenni?

Alapítványi suli?

2023. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Vagyis nincs írásban az egész sztori."


Akkor újra elmondom hátha sikerül felfogni: JOGSZABÁLYRA hivatkoztak.

Hát ha arra hivatkoztak és NEM HAZUDTAK akkor ugyebár annak írásban kell lennie. Hol a jogszabály?


Sehol. Akkor hazudtak.... na de egy korrekt normális hely nem hazudik az alkalmazottja pofájába bele, nemdebár? Mondom: korrekt normális hely....

2023. márc. 31. 09:23
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hátha sikerül felfognod, bár ezek után kétlem: az nincs írásban, hogy te pályáztál, és erre hivatkozva elutasítottak...
2023. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

": az nincs írásban, hogy te pályáztál, és erre hivatkozva elutasítottak..."



1) megvan írásban hogy pályáztam (mail)

2) megvan írásban hogy elutasítottak (mail)

3) megvan az indok is (jogszabályra hivatkoztak DE nevesítés nélkül)


na akkor mik a további lépések? A semmin kívül mit tehetek?

2023. márc. 31. 09:34
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Kérdezz meg egy munkajogászt, érdemes e perelni.
2023. márc. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Alex Fly ***** válasza:
74%
Semmit. A cég dönti el, hogy kit és milyen feltételek mellett alkalmaz; ebbe senki mem szőlhat bele.
2023. márc. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!