Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen elállhatunk a vásárlástól?

Ilyen elállhatunk a vásárlástól?

Figyelt kérdés

Telefonon rendeltük meg, személyesen vettük meg az elektronikai terméket.


Felbontottuk, kipróbáltuk, nem működik mert nem kompatibilis a TV-vel.


A kereskedő telefonon azt mondta, hogy kompatibilis azzal a típussal ami nekünk van.


Ma voltunk visszavinni, de nem akarja visszavenni, mert szakadt a doboza ahogy felbontottam.


Lehet ilyenkor valamit tenni?



2023. márc. 31. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Persze, fogyasztóvedelem
2023. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Fogyasztóvédelmet mondjátok neki, egyből visszaadja még kedvezményt is ad.
2023. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
#2 vagyok. Visszaveszi-t akartam írni bocsi.
2023. márc. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Én rengeteget rendelek webáruházakból, és 10-ből kb 2-t visszaküldök. Indokolni sosem kell, trv adta jog, hogy 15 vagy 30 napon belül visszaküldheted. Viszont azt elég komolyan szokták venni, hogy úgy kell visszacsomagolni, ahogy eredetileg volt. Sokszor ezt még külön hangsúlyozzák is. A Fogyasztóvédelemmel már volt dolgom, nagyon korrektül intézkednek. Viszont a szabályokat, előírásokat ők is betartják. Általában bontatlan, vagy sértetlenül visszacsomagolt árut vesznek vissza a webáruházak.
2023. márc. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a szakadt dobozt be kell nyelnie a kereskedőnek (refurb), de annak terhe, hogy te nem megfelelőt választasz ki, a tiéd kell, hogy legyen, kérdező.
2023. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Endura ***** válasza:
50%
14 napos vásárlástól elállási jogod van online vásárláskor,nem számít,hogy személyesen vetted át.Indokolni nem kell az elállást és nem is követelheti meg a kereskedő.A szakadt csomagolás még nem indokolja,hogy megtagadja a visszavásárlást.A terméket ki lehet próbálni,de tartósan használni nem szabad,sérülés,kopás nem lehet rajta,mert ilyen esetben csökkentett árat fizethet vissza a kereskedő.
2023. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Endura ***** válasza:
50%
Előző voltam.Bocs nem figyeltem,hogy nem online rendelés volt.Egy hiperben dolgozom,nálunk 3 munkanap az elállás és így,ha valaki pénteken vesz meg egy müszaki vagy elektromos barkács terméket legkésőbb kedden estig kell visszahoznia,ha el akar állni a vásárlástól.Ezeket a termékeket viszont teljes mértékben használhatja is,újra eladásra nem kerülnek.
2023. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Valaki írta korábban, hogy az én hibám ha rossz terméket választok.


Pont ezért kérdeztük meg a szakikat akik ott dolgoznak, hogy mondják meg melyik termék kompatibilis a TV-vel. Bevittük a TV-ről a papírokat, típus stb.

És ennek ellenére ajánlottak olyan ami nem kompatibilis vele...

2023. márc. 31. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!