Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ez megfelelő...

Szerintetek ez megfelelő büntetés lenne idehaza is a börtön helyett?

Figyelt kérdés

Latin Amerikában van olyan hogy a polgárok öntörvényűen az elfogott piti tolvajokat meztelenül sétáltatják végig a falu vagy város utcáján. Persze ez ott se megengedett, de gyakran történik ilyen.


Csökkene szerintetek így a lopások száma itthon, amiből idehaza is van elég gond?!



2023. ápr. 2. 09:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%
Nem hiszem. Lenne pár barom akik még élveznék is, hogy mutogathatják magukat
2023. ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem etikus. Ez valami borzalom. Inkább a pénzbírság vagy a börtön.
2023. ápr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Latin Amerikában megfelelő ez a büntetés?
2023. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2# Mint írtam ott se etikus, persze hogy nem az.
2023. ápr. 2. 09:52
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Ha levágnák egy kezüket meg lábukat akkor igen,teljesen megfelelő.
2023. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Ilyenkor mindig úgy kellene gondolkodni, hogyha "velem" történne ilyen, jó lenne-e nekem?

Persze, ilyenkor mindig jön, hogy "Én tökéletes vagyok, ilyen velem nem történne meg...".

2023. ápr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

"Persze, ilyenkor mindig jön, hogy "Én tökéletes vagyok, ilyen velem nem történne meg..."."


Nem tudom te hogy vagy vele, de én átlagos dolgozó emberként se nem lopok, se nem erőszakolok.


Legutóbb láttam egy videót, ahol 4 cickány feltekert a villanyoszlopra egy autót. Abban a pillanatban ugrottak ki és szaladtak el, egymást sem várták meg.


Ha én fehér emberként balesetezem akkor egyrészt nem hagyom ott a SAJÁT kocsimat, ami természetesen nem lopott mint a cickányoknál. Nem hagyom ott a mellettem ülő ismerőseimet, mert törvényi kötelességem segíteni és vállalom a vonatkozó büntetéseket, költségeket. Nem úgy mint a cickányok.

2023. ápr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
Én jóképű vagyok, szépen ki vagyok gyúrva, és még a f-szom is nagy, szóval ha végigsétáltatnának a falun meztelenül, onnantól kezdve a falu összes jó csaja nálam állna sorba, úgyhogy ez nekem nem lenne elrettentő, sőt, még jól is járnék vele.
2023. ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Megint olyan ötletek, amelyeket már milliószor cáfoltak. Nem lesz alacsonyabb ilyenektől a bűnözés. A kemény börtönöktől sem. A legkisebb visszaesési arány abban a Norvégiában van, amitől minden fasiszta sikítani szokott, hiszen emberi körülmények között élnek a rabok. Azt nem teszik hozzá, hogy ennek az az eredménye, hogy amikor kimennek, akkor az átlag norvég embernek simán oké, ha ex elítélt lesz a szomszédja, mert általában társadalmi létezésre alkalmas emberek addigra.
2023. ápr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

6# Pont erre gondoltam én is, ha velem történne, annyira ciki lenne hogy eszembe nem jutna ismét ilyet elkövetni.


5# Az emberek nagyon kegyetlenek tudnak lenni, én ezt nem tartom jónak, elítélem az erőszak minden ilyen formáját.

2023. ápr. 2. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!