Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogalap van arra, és...

Milyen jogalap van arra, és mi a morális indok amögött, hogy a szent farkast lelövő vadászra kommandósok törjenek rá, vagy bíróság elé állítsák, vagy akár letöltendő szabadságvesztést kapjon?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint meg van határozva törvényileg egy ilyen jószág eszmei értéke ami 250 000 Ft, jogos lenne tehát ezzel az értékkel kiküldeni egy sárga csekket a címére, amit szépen befizet + esetleg a jeladó rendszer értéke. Illetve esetleg amiatt kaphat valamit, mert nem jelentkezett, sőt eltűntette a nyomokat, megrongálta a jeladó berendezést.


Ezen felül a vadászat szabályozását nem ismerem, azon belül kaphat eltiltást esetleg vagy valamiféle büntetést.


Viszont ez már nonszensz, hogy egy ország ezen felháborodjon, meg hogy kommandósok törjenek rá erre az emberre.


Mi volt ez, valami szent állat? Komolyan már törzsi vallási szintre süllyed az emberiség ezzel az állat és földanya kultusszal.


Ha én XY magánszemély 300 ezeres törzskönyves kutyáját vagy egyéb háziállatát elgázolom, és nincs bennem annyi hogy felvállalom, hanem pl. a saját kertemben elásom a tetemet vagy a folyóba dobom, vagy meghúzom az autóját parkolás közben, és okozok neki egy többszáz ezres kárt, majd elhajtok, akkor az gerinctelenség, nem a tévedés, hanem az hogy nem vállalom fel, de kommandósok akkor sem törik rám az ajtót, emberölésért, különösen nagy összegű csalásért, drogkereskedelemért, stb. mennek maffiózók az emberre meg kaphat szabadságvesztést. Nem az ha tévedésből lelő egy 250 ezres állatot vagy akár elgázol egyet, ami bárkivel megtörténhet.


Normális világban még az kap kártérítést a vadásztársaságtól akinek a kocsija elé kiugrott a vad.


2023. ápr. 18. 12:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

Az állatvédelem a modern kor inkvizíciója.


Az a helyzet, hogy emberek imádnak gyűlölni, lincselni.


Régen az inkvizítor rámutatott a faluban a javasasszonyra, hogy boszorkány, és a sok hülye állat őrjöngve köpködte, dobálta, és ujjongva figyelte, ahogy a máglyán elégetik.


Ma ugyanezt csinálja az állatvédő: rámutat valakire, hogy "állatkínzó", eljárás, bíróság, stb. senkit se érdekel, már esnek is neki és verbálisan lincselik(szerencsére nem fizikailag).

2023. ápr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%
Mert ez gyilkosság.
2023. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem kommandósok törtek rá, hanem a rendőrség bekopogott hozzá.

A farkas védett állat, természetkárosítás bűntette miatt indul a nyomozás. Támogatnám, hogy letöltendőt kapjon.

Egyébként is, ha tévedésből lőtte le az állatot, utána nem jelentette a megfelelő helyen a történteket, hanem leszedte róla a nyomkövetőt és a folyóba dobta. Nyilván, hogy ne találják meg. Ha valaki hibázik, akkor elvárható, hogy ne akarja a nyomokat eltüntetni, hanem (ha jóhiszemű) maga jelentkezzen a rendőrségen. Az ilyesmi mindig enyhítő körülmény.

2023. ápr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

furcsa egy világban élünk.

egy ember halála után nincs fele ennyi sírás se,mint ezért a farkasért leművelnek egyesek.

sőt szerintem már sokan túlzásba esnek,mintha a saját gyereküket siratnák a farkas személyében😳


igazad van abban,hogy egy csekk elég lenne.


viszont a kommandósok bevetését is megértem.,hogy miért?:

-vadász a csávó,így fegyvere van

-elakarta tüntetni a nyomokat,azaz félt a következményektől,így meggondolatlanná válhat és bárki aki kihallgatásra akarná bevinni azt lelőheti a fegyverével.

-emiatt vetették be a kommandósokat szerintem

2023. ápr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

“ Komolyan már törzsi vallási szintre süllyed az emberiség ezzel az állat és földanya kultusszal”


Ja, biztos ezért történik mindennapos szinten állatkínzás meg természetkárosítás.

Fordítva ülsz a lovon.



Amúgy az illetőnek fegyvere van és bűnöző, természetes hogy felkészült személyek mennek letartóztatni.

2023. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

“ törvényileg egy ilyen jószág eszmei értéke ami 250 000 Ft, jogos lenne tehát ezzel az értékkel kiküldeni egy sárga csekket a címére, amit szépen befizet + esetleg a jeladó rendszer értéke. Illetve esetleg amiatt kaphat valamit, mert nem jelentkezett, sőt eltűntette a nyomokat, megrongálta a jeladó berendezést.”


Tehát ezzel a logikával, ha én ellopom az autód, abba nem teszek semmi kárt, használom két napig, vissza tankolom az elhasznált üzemanyagot, majd vissza adom neked rendben is vagyunk?

Hiszen a kár megtérült, önként jelentkeztem, vissza is vittem.

Betörök hozzád, elviszek egy millió forintot. Három nap múlva lebukok, vissza adom meg kifizetem a betört ablakot akkor minden elvan rendezve mivel a kár megtérült?


Szerinted ez egy jogrendszerben működő képes? Érdekes világ lenne, ha minden vagyon elleni cselekménynél miatt csak az kárösszeg megtérülése lenne fontos, és onnantól semmisé válik.


Kommandósok mentek érte, ez baj?

Egy ember, akinek fegyvere van, elkövetett valakit, majd ezen nyomokat próbálta eltüntetni. Kinek kéne érte menni, két polgárőrnek? Egy fegyveres elkövető aki rejteni próbálja cselekményét. Mire menjen ki a kommandós ha nem egy fegyverrel rendelkező, fegyverkezelésben jártas emberért?


Mivel van bajod tulajdonképpen? Hogy egy éles fegyverrel, hibázott, ennek a hibának következményeit nem vállalta, rejtőzködött, majd mivel fegyvere volt, nem két őrmester ment érte?

2023. ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Törvényi lehetőség van a szánalmas 250-es bírság mellett 3 évi szabadságvesztés kiszabására is. Bár megkapná!

1. A bírságoknak ugyanúgy rendszeresen emelni kellene az összegét, ahogy minden másnak az ára is emelkedik! Amikor rákerestem, hogy mennyi az annyi, és megláttam ezt a röhejes összeget, rettentő dühös lettem!

2. Nagy ügy, mert

- fél Európa ezt az állatot figyelte, kuriózum vola

- amúgy is védett állat

- itthon nem is honos már

- ha valahol Közép-Kelet vagy K-Európában talált volna társat, azzal gazdagította volna az ott élő állomány génkészletét és ezzel hozzájárult volna a faj fennmaradásához

- ha az a félid*óta a Mari néni szökött korcs (szándékosan írom, nagyra tartom a keverékeket) kutyáját lőtte volna le, annak ugyanilyen "nagy ügynek" kellett volna lennie, mert vadászengedélyt és fegyvertartási engedélyt kapni, az nem azt jelenti, hogy ész nélkül bármire lőhetsz, ami mozog!

2023. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

2.

Remélem vegy vagy!

2023. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

8.

Vega*

2023. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
9-re: nincs igazad. Épeszű ember almát vagy paradicsomot sem ész nélkül szedi le, csak akkor és annyit, amikor és amennyire szüksége van. Egy farkas lelövésének mi haszna 2023-ban Magyarországon??? (hacsak nem önvédelemről van szó)
2023. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!