Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőrségi kihallgatáskor ha...

Rendőrségi kihallgatáskor ha a gyanúsított ügyvédet kér a kihallgatás előtt, olyan esetben kihívnak egyet?

Figyelt kérdés

Akkor is ha a gyanúsítottnak nincs rá pénze?


Hallottam olyan sztorikat hogy minden elmondott dolgot felhasználtak egy gyanúsított ellen, úgy hogy eközben nem is ő volt a tettes.



2023. máj. 8. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Igen. Kirendelnek, a kihallgatást két órára elhalaszthatják, míg oda nem ér az ügyvéd, azonban ha két óra múlva sem ér oda, a nyomozóhatóság a kihallgatást megkezdheti.


Még akkor is hívnak. RENDELNEK KI védőt, ha nem kér a gyanúsított és kötelező.


Két éve pénzt loptam a debreceni mecsetből, elkaptak, bevitték, őrizetbe vettek, közben hívtak kirendelt védőt. A bíróság le is tartóztatott, 2021.05.03-2022.01.13-ig börtönbe voltam, letartóztatásban. És a nyomozási bíró egy öreg alkoholista f@sz mindig meg is hosszabbított Majd előkészítőn a perbíró egy 40 körüli asszony engedett ki.


Itt vagyok akkor:


[link]


Aztán a békéscsabai hatóságok meg ártatlanul rám verték egy rablást, amit nem követtem el, csak egy kigyúrt élsportoló megtámadott és lefújtam gázspray vél önvédelemből. Azért verték rám rablást, mert azt hitték pénzt loptam és annak megtartása végett fújtam le a pasit spray vel, pedig semmi lopott pénz nem volt nálam, csak a fentebb írt ok miatt fújtam le.


Az az igazság hogy könnyen rávernek valakire ártatlanul is balhét, úgyhogy jobb vigyázni.


És egy fontos tanács: Ha vagyon elleni bűncselekmény miatt gyanúsított vagy és idézésed van a rendőrségre, ne vigyél pénzt, csak pár száz forintot, amiből ha megéhezel, megszomjazol egy kis szendvicset, vizet tudsz venni. Mert ha olyan egy ügy, hogy pl.50 ezer a kár, a pénztárcádban meg van 200 ezer, lefoglalják, elrabolják mindet a rendőrök, és a maradék 150 ezer fedezi a bűnügyi költséget stb. Nincs ez mindig így, azonban nem árt vigyázni.


Egy ex piti bűnöző.

2023. máj. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A gyanusított a védelméről alapesetben maga köteles gondoskodni. Ha erre nincs pénze, akkor, ha a nyomoz hatóság nem is, de a bíróság mindenképpen kirendel egyet hivatalból, ha a terhelt ezt kéri. Ebben általában nincs köszönet. Mármint a kirendelt védő munkájában.


Vannak esetek, amikor a gyanusítottat olyan bcs elkövetésével gyanusítják, aminek büntethetősége az 5 évet meghaladja. Ebben az esetben védő kirendelése kötelező.

2023. máj. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
#1 -es vagyok. Kirendelt védő nem nagyon teszi oda magát. Engem 2 éve mikor őrizetbe vettek, pech volt, a kirendelt védő, helyettes, egy 25 körüli ügyvédjelölt csajt küldött, aki annyira hülye volt a joghoz, nem volt képben, hogy kb. sehogy. Én jobban tudom a jogokat mint az a csaj. xdxdxd
2023. máj. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én jobban tudom a jogokat mint az a csaj. "


Ez biztos, hogy nincs így.

Ha jelölt volt, akkor már lediplomázott. Aki dplomás, az nálad jobban ismeri a jogot. Most nem arra, gondolok, hogy te ne ismernél egy-egy jogszabályhelyet, vagy a vonatkozó körítést ne ismerhetnéd egy kezdő ügyvédnél jobban, hanem általánosságban.

A jogi egyetemen nem a btk-t oktatják, mert az három év múlva, lehet hogy teljesen más lesz, hanem magát a jogot oktatják. A szerkezetét, a jogágakat, azok természetét, szerepét, stb.

2023. máj. 8. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Levike semmilyen joggal kapcsolatos dologgal nincs tisztában. 8általánosa sincs meg.
2023. máj. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Levike (1-es válaszoló), máskor olyan hülyeségeket szoktál kérdezni. Most válaszadóként hogy lettél hirtelen ilyen okos?
2023. máj. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#1 Levike, te nagyon hülye! A rendőrség tartoztat le, a bíróság elítél, stb.
2023. máj. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Levike, múltkor azt mondtad, hogy a gázspray ügynél loptál.
2023. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!