Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Penészes albérlet miatt...

Penészes albérlet miatt bírósági pert indítani? Mennyi az esélye hogy én veszítem el?

Figyelt kérdés

Életem első albérlete és naiv voltam.

Alig egy hónapja élek itt és a lakás erőteljesen penészedik (alagsori lakás)

Ha most ilyen rossz a helyzet,akkor nyirkos novemberi napokon el fog szabadulni a pokol.

A lakást állandóan szellőztetem,több flakon hypot,szavot elhasználtam,valamint saját pénzen közel 65 ezer forintért vettem pára mentesítő gépet és járattam állandóan,de ugyanúgy penészedik a lakás.

Beköltözés után pár nappal vettem észre hogy a mosógép belseje is erőteljesen penészes.


Mennyi az esélye hogy ha a tulaj elutasítja a kaució visszafizetését és bíróságra kerül az ügy akkor én veszítem el a pert?

Ugyebár akkor nekem kell fizetni a bírósági per költségeit


Ilyen esetben ha szerződést bontok,akkor visszajár a kaució?


2023. máj. 10. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Első körben azt kell megnézni, hogy mi szerepel az albérleti szerződésben. Ha van olyan passzus például, hogy a tulaj -ha az albérlő rendeltetésszerűen használja az ingatlant- köteles az albérletben fellépő hibák (beázás, penészedés) elhárítására, és ennek nem tesz eleget, akkor akár bíróságra is lehet vinni az ügyet.

Ha ilyen, vagy hasonló rész nincs, akkor sajnos így jártál.

2023. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tulaj elhallgatta, hogy a lakás penészes, akkor egyrészt a kaució mindenképpen visszajár, másrészt kártérítést is kérhetsz. De feltétlen fogadj ügyvédet, mert anélkül nehezen boldogulsz
2023. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es: nem egészen! Ha a lakás ilyen mértékben penészes, az rejtett hiba, ami miatt jogos az azonnali felmondás.
2023. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#1 A beázást meg a javítasokat amúgy is kötelessége a tulajnak intézni, ehhez nem kell semmit szerződésbe külön kikötni, mert az a törvény.Ilyet, hogy beazás, még ha akarna sem tudna egy bérlő elintézni, mivel a tulaj tudja intézni a biztosítást, ő tudja a kapcsolatot felvenni a másik tulajjal, esetleg közös képviselővel.
2023. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Alex Fly ***** válasza:
0%
Nem kell semmiféle pert indítani. Bármikor azonnal felmondhatod az albérletet...
2023. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös: a kérdezöt az érdekli, hogy ha a tulaj nem adja vissza a kauciót a felmondás miatt, akkor mit tud tenni!
2023. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem, ha az eddigi 42 kérdésedben nem kaptad meg a választ, akkor még írj ki 420-at!



Lakd le a kauciót és csá

2023. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
0%
@6: a kaucióra megvannak a szabályok -de annak semmi köze a penészhez.
2023. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 De, el tudok képzelni olyan helyzetet, hogy van hozzá köze.Írok példát.

Sokan úgy adják ki a lakást, hogy kötnek veled egy egy éves szerződést és aláíratják veled, hogy ha idő közben úgy döntenél, hogy nem bérled a lakást egy éven át, akkor nem fogják neked visszaadni a kauciót.

Én is így vettem ki lakást, de szerencsére itt nem volt probléma.

Ja, de volt.Csótányokkal...Mondjuk itt írtottam őket állandóan, a lépcsőházban is volt többször profi csótányirtás.Így most lekopogom, megszűnt a probléma.

Szomszédok elmondásai szerint itt visszatérő gond volt a csótányokkal ebben a lépcsőházban, a bérbeadó mégsem mondta ezt soha...Pedig én is laktam már több társasházban, sehol nem volt ilyen gond.

Na például ilyen dolgokért simán felmondhatod a szerződést, neked lesz igazad, mivel a tulaj tulajdonképp szándékosan becsapott, csak hogy kivedd a lakását.Ilyen esetben kötelező visszaadnia a kauciót, hiába írtátok alá, hogy nem jár vissza, ha nem lakod végig a szerződést.

2023. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
irtottam*
2023. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!