Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szüleim a házukat a...

Ha a szüleim a házukat a nagykorú fiamra hagynák még életükben (ajándékozási szerződéssel) akkor nekem később a köteles rész sem jár?

Figyelt kérdés
Mi történik ilyen esetben az házban lévő bútorokkal, tárgyakkal, autóval? Meg lehet az ajándékozási szerződést később támadni? Ha igen, milyen indokkal? Mert az öröklési sorrendben én következnék majd, kitagadva nem vagyok, végrendelet nincs.

2023. máj. 18. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Édes …. ….


Már megint az pínzen megy a marakodás, főleg a fiadtól sajnálod ?

2023. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ajándékozás után 10 éven belül hunynak el a nagyszülők, akkor perelhetsz a köteles részért. Ha eltelt 10 év az ajándékozás óta akkor nem.

De ha rossz a viszony és van egy kis eszük, akkor kötnek eltartási szerződést és akkor nincs köteles rész sem.

2023. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem jár neked semmi.
2023. máj. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kötelesrészért még perelni se kell. Elmész a hagyatéki tárgyalásra (gyerekként feltehetőleg kapsz értesítést), és ott a közjegyző majd intézi.
2023. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az 1. Válaszadónak: Nem sajnálom a fiamtól, de még van másik 3 gyerekem is rajta kívül, akik még koruknál fogja velem együtt albérletben laknak, kár ítélkezni...A többiek értelmes válaszát köszönöm. Azt nem írtátok, hogy a tárgyakkal, bùtorokkal mi a helyzet?
2023. máj. 18. 23:10
 6/8 anonim ***** válasza:

A bútorok és készülékek a ház tartozékai alapból, de ezt beleírják az ajándékozási szerződésbe is, hogy a házzal járnak.

Az egyéb értéktárgyak mindentől függetlenek, külön értékek.

2023. máj. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Besz@rás,besz@rás a saját fiát kiturná az örökségből.


Én ha majd olyan korba fogok lépni inkább eliszom,elk#rvázom,el kaszinozom a megtakarításomat, minthogy pénzéhes rokonokra hagyjam majd a pénzt.

2023. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 ha olvastad volne a kérdező komentjét még van másik 3-om fia.
2023. jún. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!