Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges, hogy soha ne...

Lehetséges, hogy soha ne kapják el a bűnözőt?

Figyelt kérdés

A kőműves 450.000 Ft előleget kért tőlem anyagköltségre. Átadáskor ezt egy kézzel írt papíron rögzítettük. A kőműves azóta nem jön, ígérget, de a pénzt sem akarja visszaadni.


Elkezdtem érdeklődni, hogy mit lehet tenni ilyen esetben. A rendőrségre nem tartozik, mivel az, hogy "majd megcsinálja", nem konkrét bűncselekmény.


Javasolt a fizetési meghagyás, vagy polgári per indítása. Megtehetem, viszont időközben olyan információt kaptam, hogy a kőművesnek semmi nincs a nevén, tehát ha meg is nyerem a pert, akkor sem fogják behajtani rajta az elvitt összeget. Ergo annyit érek el, hogy lesz egy ellenségem, aki bosszút akar állni.

Ahhoz, hogy a per elindításának legyen értelme, először tudnom kellene, hogy van e vagyona, ill bevétele, ami alapján be tudják hajtani.


Továbbá bejelenthetem a NAV-nál a valószínűsített feketén végzett tevékenységet. A NAV weboldala szerint bárki tehet panaszbejelentést, viszont a folyamat eredményéről semmilyen tájékoztatást nem fogok kapni.

Tehát ezen ponton még mindig nem fogom tudni, hogy ha megteszem a jogi lépést a pénz visszaszerzéséhez, lesz e minimális esélye, hogy vissza kapjam, vagy csak tovább növelem a saját veszteségemet (ügyvédi díjak, perköltségek).


De ezen a ponton inkább úgy tűnik, találtam egy kiváló karriert, magas jövedelemmel, adómentesen, és úgy tűnik, a lebukás komolyabb veszélye nélkül.


Akar velem valaki kőműveskedni?



2023. máj. 18. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hááááááááát. Ismerős felszedett sok pénzt Ablak, redőny cserére. Lett per, fizetnie kellett volna, de nevén semmi, munkahelye semmi. Eltelt 5 év és elévült. Éli világát.

"Lehetséges, hogy soha ne kapják el a bűnözőt?" Erre annyit tudok mondani, jog szerint bűnöző voltam 1995-től egész 2010-ig. Soha, még csak gyanúba sem keveredtem.

2023. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 DK-s ***** válasza:
100%

A papíron rögzítettétek, hogy az összeg KONKRÉTAN anyagköltség?


Mert ha igen, akkor az nem munkadíj, vagyis nem áll meg a "majd megcsinálja" ellenérv.


A rábízott pénzt anyagvásárlásra kapta, és ha sem az anyaggal, sem a pénzzel nem tud vagy akar elszámolni, akkor az hűtlen kezelés.


Hűtlen kezelés


376. § (1) Akit idegen vagyon kezelésével bíztak meg, és ebből folyó kötelességének megszegésével vagyoni hátrányt okoz, hűtlen kezelést követ el.


Ne kérdezd a zsarukat, hanem közölj! Különben leépítenek, mert büdös a meló.

2023. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nagyon hasznos volt!


Tehát elvileg kétféle eljárás is indulhat ellene. Egyrészt, a hűtlen kezelés miatt, másrészt a NAV is indíthatja, ha adótartozása van, és nincs miből levonni.

2023. máj. 18. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!