Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Franciaországban és Németorszá...

Franciaországban és Németországban meg lehet kapni az állampolgárságot úgy, hogy csak ott lakom, de nem dolgozom ott?

Figyelt kérdés
Tehát ha Franciaországban/Németországban élek és átjárok dolgozni Svájcba, akkor 5 vagy 7 év után (vagy amennyit a törvény előír) megkaphatom a francia/német állampolgárságot?

2023. máj. 20. 16:49
A kérdező szavazást indított:
Igen, megkapható az állampolgárság kizárólag ott tartózkodással
Nem, az ott tartózkodás nem elég, az adott országban is kell dolgozni (azaz a svájci munka nem számít)
Nem tudom, csak random kérdéseket olvasok
14 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem megigényelheted, ha megvan az összes alapfeltétel, amit teljesiteni tudsz. Független attól hol dolgozol, az ugyanis nincs benne, hogy Németország területén kell fizikailag dolgozz. Csak annyi van előirva, hogy "eigenständige Sicherung des Lebensunterhalts für sich und die unterhaltsberechtigten Angehörigen".
2023. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Bár lehet egy ponton fog bukni a dolog, ebben nem vagyok biztos: nekünk bekérték a nyugdijbiztositó által küldött igazolásokat is. Bár nekünk német minden, nem tudom ez alapján a svájcit elfogadják-e.
2023. máj. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. máj. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 franciasrac ***** válasza:
100%

Olvashatod ezt a személyes helyzeted szerint : [link]

Egy Magyarországban született magyarországi magyarnak aki nincs az idegenlégióban és nem esik sem bármilyen kivételben a következőt írják :


Vous devez résider en France au moment de la signature du décret (décision) de naturalisation. Une durée minimale de 5 ans de résidence en France est exigée.


Cela signifie que vous devez avoir en France le centre de vos intérêts matériels (notamment professionnels) et de vos liens familiaux.


Si vous résidez en France mais que votre époux(se) et/ou vos enfants résident à l'étranger, la nationalité française peut vous être refusée.


Itt a teljes lap hogyha bővebben akarsz olvasni róla : [link]

2023. máj. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!