Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Dohánybolt kirablásának...

Dohánybolt kirablásának megkísérléséért 8 év börtön nem durván túlzás?

Figyelt kérdés

[link]


Hiszen végül nem rabolta ki a boltot, el sem vitt semmit, személyi sérülés sem történt, és mint kiderült, fegyver sem volt nála igazából. Ezért 8 évet? 😮 Szerintem 1 év is bőven elég lenne, hogy átgondolja a dolgot.



2023. máj. 21. 09:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
4%
Nem olvastam a cikket, de nyilván 18 év alatti volt, és ezt vették súlyosbító körülménynek egy nemzeti dohánybolt esetében... :)
2023. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen mindegy, hogy a fegyvere igazi volt-e vagy sem, ugyanúgy félelmet kelt. Személyi sérülés meg csak fizikailag nem történt, az eladót biztos lelki trauma érte.
2023. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1: 22 éves. Ha valaki fiatalkorú, akkor az pont, hogy enyhébb büntetést kap, mert nem sújtható a törvény teljes szigorával. De miért nem olvasod el kommentelés előtt? Így nem sok értelme van.
2023. máj. 21. 09:43
 4/23 A kérdező kommentje:
2: De máskor meg súlyos testi sértésért csak 3-4 éveket adnak. Elég érdekes.
2023. máj. 21. 09:45
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
#3 Az egész kérdésnek nem sok értelme van, fegyveres rablásért ugyan mennyit kellene kapni?
2023. máj. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5: Ha ténylegesen megtörtént, és az illető büntetlen előéletű, akkor szerintem úgy 3 évet.

De itt meg sem történt, időben szabotálva lett a dolog.

2023. máj. 21. 09:49
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Nem lett még elítélve. A cikk csak annyit ír, hogy akár nyolc évet is kaphat. Azaz a Btk. szerint a tettének a maximálisan adható büntetési tétele ennyi.... a minimális meg 2 év. Azaz a középmértékes 5 évnél várhatóan kevesebbet fog kapni, ha tényleg büntetlen előéletű, és semmilyen súlyosbító körülmény nem volt.
2023. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

" Szerintem 1 év is bőven elég lenne, hogy átgondolja a dolgot."


Szerinted elég. A törvény szerint meg fegyveres rablásért eleve nem lehet öt évnél kevesebbet adni. 5-10 év közt lehet. Most egy érdekes kérdés, hogy a te szavad erősebb-e vagy a törvény.

2023. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Kevés.
2023. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"De máskor meg súlyos testi sértésért csak 3-4 éveket adnak."


Azért eleve csak 1-5 évet lehet. 2-8 csak akkor ha életveszélyt vagy halált okoz.

2023. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!