Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy osztatlan közös tulajdonú...

Egy osztatlan közös tulajdonú ingatlanban a tulajdonostársam eltulajdonított dolgokat a saját szekrényemből (élelmiszerek, ruhanemű, szerszámok, stb) annak fejében, hogy én tartozom neki. Van értelme rendőrséghez fordulni?

Figyelt kérdés

A kertben a távollétemben térkövezett (a megkérdezésem nélkül) továbbá azt állítja, hogy tavaly a gyümölcsfáról több gyümölcsöt szedtem le mint szabadott volna (egyéb tavalyi állítólagos tartozásokat is a semmiből előhoz) valamint többórányi munkadíjat számol fel nekem arra, hogy kijavította a kocsibeálló-pergola hibáit (amit egyébként ő csinált, de a költségeket előre megbeszélt módon szétdobtuk - még munkadíjat is kapott, nem csak az anyagdíjat)


Most a szekrényemben turkált és közölte, hogy fizessem ezeket a munkákat (önkényes módon megállapított díjon) és jófej módon beszámítja az eltulajdonított cuccaimat. Mindezt írásba is adta!!


A rendőrség ezzel kiröhög? Mit csináljak? (ügyvéddel már beszéltem, ő azt mondta lehet ebből polgári pert csinálni, de végeláthatatlan idő és pénz, szerinte beszéljek a tulajtárssal, de az teljesen reménytelen)

Teljesen meg vagyok lőve. Az ingatlant nem akarom eladni. Eddig sem volt felhőtlen a viszonyunk, de ez most új szint.


2023. máj. 22. 21:57
 1/5 MDaniel98 ***** válasza:
Hát, én is csak azt tudom mondani, mit az ügyvéd, de sztem ha nem nagyértékű cuccok ezek akkor tényleg nem érdemes, és inkább keress vmi köztes megoldást.
2023. máj. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az oké hogy ez nem nagy értékű, de attól tartok hogyha ennek nem lesz következménye, akkor belejön és kitudja mit visz még el. Elviszi pl a biciklim? A napozóágyam? Vannak azért értékesebb dolgaim amik nincsenek lakat alatt..igazából semmim nem volt eddig lakat alatt..
2023. máj. 23. 11:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Közös tulajdon megszüntetése iránti per
2023. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mint a kérdésem végén említettem nem szándékozom megválni az ingatlantól..
2023. máj. 23. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Ki is vásárolhatod
2023. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!