Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számítsak és mit tehetek...

Mire számítsak és mit tehetek ha a gyerekemet (8 éves) tévesen jelentették fel a rendőrségen mert összekeverték valakivel?

Figyelt kérdés
Adott egy 4. osztályos kisebbségi kislány akit múlt csütörtökön egy fiú bántott az iskolában, a pontos részleteket nem tudom, elvileg orvosnál is voltak. Az én kisfiam (2. osztályos) logopédia foglalkozásról ismeri a kislányt, de semmi kontakt nincs köztük ezenkívül. Mára kiderült, hogy a kisfiam egyik barátja volt a verekedő (3.osztályos) és innen eredhet a kavarodás is mert sokat vannak együtt. A kislány szülei nem tudom honnét szedték az én gyerekem nevét, de állítólag bementek a rendőrségre és az én gyerekem ellen tettek feljelentést. Hála az égnek a fiam aznap (amikor a verekedés volt) nem is volt iskolában, Budapesten voltunk szakorvosi vizsgálaton (így mindenképp védve érzem őt!) A kislány speciális igényű, el van maradva a korosztályától. Nem valószínű, hogy érthetően tudná elmondani mi történt és ki tette. A szülőket nem ismerem, hogy előre tisztázzuk a dolgot. Az iskola meg nem adhat ki adatokat. A gyerekem osztályfőnöke egyelőre nem hallott a dolgról mert hozzá fordultam először segítségért. Ő is teljesen ledöbbent. Természetesen kiáll a gyerekem mellett mert tudja, hogy nem ő volt! Az iskolát nem kereste még a rendőrség. Mire számíthatok? Kijönnek házhoz és megbilincselik? Vagy küldenek egy levelet és az alapján be kell menni a rendőrségre kihallgatásra? Vagy az iskolának jelzik és akkor ők hivatalból intézkednek? Az én gyerekem nevét ki tisztázza? Remélem ez nem kerül valami bűnügyi nyilvántartásba...Nagyon felháborító a dolog és tehetetlennek érzem magam...Sőt félek is mert mi van ha megtudják a címünket és ide jönnek patáliázni :( Mi tényleg nem tehetünk az esetről :(
2023. máj. 25. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

semmire. 8 eves gyereket nem lehet feljelenteni a rendorsegen iskolai verekedesert.

gyilkossagert is csak a minimum 12 eves gyerek ellen indulna eljaras

2023. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
2-es! Elvileg látleletet is vetettek és orvosi papírjuk van. Lehet, hogy ilyen esetben a rendőrök ismeretlen tettest jelölnek meg? A kisfiam barátjának a szüleinek írtam, hogy rendezzék a dolgot mert így lenne tisztességes. Ne mi szívjunk miattuk. Teljesen stresszbe vagyok. Egyedül vagyunk itthon a gyerekekkel, párom külföldön dolgozik, tehetetlennek érzem magam egy ilyen helyzetben.
2023. máj. 25. 11:09
 3/16 anonim ***** válasza:
Jajj istenem, de túltolod. Nem lesz belőle semmi, ne parázz már. Max kimennek, beszélgetnek kicsit veletek, aztán hazamennek, ennyi.
2023. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, tisztára úgy csinálsz, mintha már el is ítélték volna és priusza lenne...


Neked nem kell csinálnod semmit. A rendőrség tájékoztatni fog időben, hogy mikor mit kell csinálnotok. Valószínűleg lesz kihallgatás, ott elmondtok mindent és ennyi a történet. Ha a nyomozó a bizonyítékok alapján úgy ítéli, hogy nem a gyereked csinálta, akkor meg fogja szüntetni a nyomozást ellene, ennyi fog történni.

2023. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy túl stresszelem, de azért aggasztó a dolog. Sosem jártam még rendőrségen a 37 évem alatt, de még rendőrrel se beszéltem mert jogsim sincs, hogy igazoltattak volna.
2023. máj. 25. 11:22
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Bárkit fel lehet jelenteni csak nem lesz semmi az ügyből!


De attól még te feljelentheted rágalmazásért!

2023. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mire számítsak és mit tehetek ha a gyerekemet (8 éves) tévesen jelentették fel a rendőrségen mert összekeverték valakivel?"


Nem olvastam végig a litániádat, mert semmi értelme.

Először is a 8 éves gyerek nem vétőképes, szóval még ha ő követte volna is el a bűncselekményt, a rendőrség büntethetőséget kizáró ok miatt vele szemben megszüntetné az eljárást.

Másrészt a rendőrség dolga kideríteni, hogy aki ellen feljelentést tettek, az valóban elkövette-e a bűncselekményt. Neked tehát semmi dolgod nincs, csak a rendőrségtől jövő leveleket átvenni, és ha tanúként meg akarnak hallgatni, akkor elmenni a megadott időpontban.


Nem tudom, miket írtál le a kifejtésben, de a fentieken semmit nem változtat, úgyhogy nincs jelentősége.

2023. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem rendeltek el semmiféle nyomozást. 14 éves kor alatt meg se lehet gyanúsítani. Kiemelt bűncselekményeknél mint az emberölés, terrorcselekmény meg a többi, ott is minimum 12 éves korúnak kell lennie. 100 % hogy úgy elzavarták őket ahogy azt illik.
2023. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

"Mire számíthatok? Kijönnek házhoz és megbilincselik?"


A 8 éves gyerekedet?

Ha te ezt komolyan kérdezed, akkor nem vagy normális.

2023. máj. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Rád, ill. a gyerekedre nézve semmi.

A 8 éves gyerekeddel mi a helyzet jogilag, azt előttem leírták, én ezt hagynám is....


A cigó férgeknek lehet esetleg bajuk (hamis vád, melynek van gondatlan alakja is - már ha a csökött agyukig eljut, hogy mit műveltek), de ez Téged ne érdekeljen...vélem, nem is fog.

2023. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!