Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben a hagyatéki ügyben mit...

Ebben a hagyatéki ügyben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hagyatéki eljárásban vagyok érdekelt.

Hárman vagyunk örökösök, ebből az egyik félnek van jogi képviselője.

A jogi képviselő telefonos beszélgetésben megengedhetetlen stílust engedett meg magának. (R@banc, rohadt k@cs@g szem@tláda, nagy pofájú és hasonlók)

Lehet elleni tenni bármit is? Folyamatosan kifogásokkal él az ügy menetében, mindent megkérdőjelez, lassítja a folyamatokat.

Ügyvédi kamara felé lehet ezt jelezni?


Illetve, a hagyatékban szerepel két lakóingatlan, melyek 2 éve teljesen lakatlanok. Az ingatlanokhoz csak a jogi képviselővel rendelkező érintettnek vannak kulcsai.

2 éven keresztül folyamatos rezsiköltségek merültek fel, mert az érintett fél feltekerte a fűtést, használta az áramot és a vizet. Ezen költségeket kifizette, ám hagyatéki hitelezőként követeli ezen díjak kifizetését. Többszöri kérésünk ellenére sem lehetett üzembeni tartási díj ellenében kikapcsolni a közüzemeket.

Nekem ezt kötelességem kifizetni, ha meggátolni sem tudtam a fogyasztást?

Nagyjából 1millió+-nál járnak a közüzemi díjak.

Mit tehetek és mit nem tehetek?



2023. máj. 26. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Mikor nyílt meg az öröklés? A harmadik - hátráltató - félnek - milyen érdeke fűződik ehhez a lassító folyamathoz?

Az ügyvéd pofázását rögzíteném valamilyen módon; diktafon például.

2023. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Ja, és még valami. Van végrendelet? Vagy törvényes öröklés történt?
2023. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom ha papír lenne akkor enm lenne ez az egész.
2023. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

A beszélgetést akkor lehet rögzíteni, ha abba a másik fél beleegyezik.

Ha lakatlan az ingatlan, hogy használja q villanyt és a többit?

2023. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Törvényes öröklés.

Nemrég volt a második hagyatéki tárgyalás. 2 elhunyt összevont öröksége, 2021 januárjában hunyt el az I.rendű örökhagyó.

Anyja és lánya az elhunytak.

A lánya az I.rendű elhunyt.

Örökösök a II.rendű (nagymama) lánya és fiának gyermekei.

Az ügyvéddel rendelkező örökös erősen hajazik a gyámság alá vételre, ugyanis szellemileg kissé visszamaradott.

Az ügyvéd valószínűleg a minél nagyobb díjért próbálja húzni az egészet.

Az egyik hónapban egyezséget köt velünk szóban, a másik hónapban letagadja, úgy csinál, mint aki nem tud semmiről.

Az egyik vagyontárgyon hitel volt, az ügyvéddel rendelkező papíron lemondott a vagyontárgyról, ugyanis a behajtó cég kopogott érte. Ki lett fizetve a hitel, azáltal, hogy lemondott róla, mert felőle vihette volna a behajtó is. Az ügyvédje szerint semmit sem ér az a lemondás, mert igenis akarják azt a vagyontárgyat. Az ügyvéd sokszor saját maga nevében tesz kijelentéseket az üggyel kapcsolatban (mi kell, mit akar), holott ott ül mellette a törvényes örökös, tehát nem úgy fejezi ki magát, hogy XY szeretné teszem azt az egyik földet, hanem úgy mondja, hogy ÉN szeretném a földet.

Nem vagyok ebben jártas, nem tudom, hogy működik egy ügyvédi megbízás, de nagyon fura az egész. A stílus és a magatartás pedig undorító.

Mi megadtuk neki a tiszteletet, de ami az ügyvéd szájáb kifolyik nagyon megbotránkoztató.

2023. máj. 26. 17:49
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

"Anyja és lánya az elhunytak.

A lánya az I.rendű elhunyt.

Örökösök a II.rendű (nagymama) lánya és fiának gyermekei."


Ez így nekem érthetetlen.

2023. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

II. rendű örökhagyónak volt 3 gyermeke.

Az I.rendű elhunyt, illetve Kata és Aladár.

Az I.rendű elhunyt 2021 januárjában hunyt el.

A II.rendű elhunyt 2021 augusztusában hunyt el.


Tehát az I.rendű elhunyt öröksége visszaszállt volna az édesanyjára, mivel sem családja, sem férje nem volt.

Mivel közben elhunyt az édesanyja, ezért Kata és (a szintén elhunyt) Aladár gyermekei az örökösök 50%-25%-25% arányban.

2023. máj. 26. 18:02
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legértelmesebb lenne fogani neked is egy ügyvédet, intézzék egymás között a jogi ügyeket, a trágás stílust meg jelenteni kell az ügyvédi kamaránál.
2023. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan eső után köpönye, de további költségek megelőzésére még jó lehet:

a két ingatlanra biztosítási intézkedést kéne kérni - áramot, gázt, vizet elzárni, ha vannak, ingóságokról leltárt felvetetni. Ezután hatóságilag lezáratni a jogerős hagyatéki végzésig, ami azt jelenti, hogy nem tarthatja magánál a kulcsokat, az illetékes polgármesteri hivatal hatósági/igazgatási osztályán kell őrizni, és csak a végzés bemutatásával adható ki majd újra. Jó lett volna ezt még az elején megjátszani, de a közjegyző még most is elrendelheti az öröklésben érdekeltek kérésére.

Plusz valóban fogadjatok ti is ügyvédet.

Hagyatéki ügyintéző vagyok, tele a páncélszekrény ilyen kulcsokkal... Hamarosan megyünk ki két helyre is, hasonló okból, annyi különbséggel, hogy azok a kulcsok már nálunk vannak.

Amúgy nézz utána a hagyatéki törvényben (2010. évi XXXVIII. törvény a hagyatéki eljárásról: 32.§

2023. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd elfelejtettem: a hagyatéki tárgyaláson a hagyatéki hitelezői igényt NE fogadjátok el, mivel indokolatlan, nyilván nem az örökhagyó használta a halála után. Értelemszerűen hagyatéki hitelezői igény olyasmire lehet benyújtani, ami még az örökhagyó életében keletkezett (mondjuk ő nem fizetett, nagy összegű közüzemi tartozást hagyott maga után, amit az egyik érdekelt kifizetett: ebben az esetben kérheti). Pl. ehhez kéne nektek is egy ügyvéd, aki minden vonatkozó törvényt is ismer. De semmiképp ne fogadjátok el a hitelezői igényt, nem jogos (van hasonló ügyem, csak ott még keresem az örökösöket, de a lakásban élő ex élettárs már küldte a befizetési csekkeket, amik az örökhagyó halála után keletkeztek). #9 voltam
2023. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!