Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ennek van jog alapja?

Ennek van jog alapja?

Figyelt kérdés

Ha nekem tartozik egy nő aki egyedül él egy társasházban, és nem akarja megadni a tárgyi dolgaimat is amit az én lakásom privát szobámbol vitt el. A rendőrség és a bíróság semmit nem csinál. Így tehát próbálom én visszaszerzeni ezért oda kell jarkalnom.

De hohy O beszélt a gondnokkal nevezett takaritoval, megadta a telefonszámomat neki és hogy ki vagyok tiltva a lépcsőházból.

Ennek van valami jog alapja?

Senkihez nem szólok, semmibe nem teszek kárt és stb.


2023. máj. 27. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

A társasház nm a te tulajdonod, ugye?

A társasház a lakóinak a tulajdona. Ők dönthetik csak el ki mehet oda és ki nem. A lakóknak van joga oda bárkit beengedni, mindenki más illetéktelenül, jogtalanul megy oda.

Ezért van a társasházak lépcsőházi bejárata zárva és gyakran még a postás is csak úgy mehet be ha valamelyik lakó beengedi vagy biztosítanak számára beléptető kódot a bejárati részhez. Bármilyen jogosak is a követeléseid egy lakó felé, ha te nem ott laksz akkor nincs jogod oda bemenni és a gondnoknak meg az a dolga, hogy téged kívül tartson.

Az ilyen ügyeket bíróságon lehet intézni.

Gondold át fordított esetre! Ha ez a nő kitalálná, hogy te tartozol neki pénzzel, mert mondjuk kártalanítást vár el tőled amiatt, hogy "zaklattad" a szerinte valótlan tartozásával. Akkor neked se legyen jogod a lakásodtól távol tartani?

2023. máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A társasház előtti játszótér is? Vagy ott lehet tartozkodni? Mivel az közterületnek minősül ugye.
2023. máj. 27. 09:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy igaz. Akkor az utcán kell megállítani ezt a nőt. Más ötletem nincs. Bíróság semmit nem csinál.
2023. máj. 27. 09:52
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Ezzel legyél óvatos! Ez az amit meg utána zaklatásnak neveznek és téged vonnak érte felelősségre.

Mit jelent az, hogy a"a bíróság semmit nem csinál"?

2023. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jogilag:


1 Amit névreszóló számlával amin a tárgy/termék egyedi azonosítója is szerepel, nem tudsz igazolni, az nem a tiéd amennyiben nem birtokolod (és másé sem), addig a pontig ameddig ezt két tanúval bizonyítást nem nyer.


2 A készpénz tartozás két magányszemély között amennyiben erről írásos magánkölcsön szerződés nem született, nem létezik, nem behajtható, és nem is követelhető.

(addig a pontig ameddig ezt két tanúval bizonyítást nem nyer.)

Egyéb esetben a PTK. és a polgári perrendtartás rögös és hosszú útjai vezethetnek a megoldáshoz (amire nincs garancia).

2023. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Névre szóló számla van.
2023. máj. 27. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor megfogod a számládat, kihívod a rendőrt bemutatod neki,, az felszólítja az illetőt, hogy a tulajdonodat adja vissza, (vagy rárúgja az ajtót), bemegy a lakásba, és viszaszolgáltatja miután beazonosítottad és erről a rendőr is meggyőződött..


Olyan meg jogilag nincsen, hogy x/ y/ z kitilt valakit egy társasház folyosójáról!

Ehhez bírósági végzés és távoltartási kellene...

2023. máj. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A társasház folyosója is közterület!

A lakóközösségé!


Egy ember nem tilthat ki onnan, max a teljes lakóközösség, közgyűlési határozattal, de szerintem ez sem állná meg a helyét, mivel a személyi szabadság korlátozása felülírná (alapvető emberi jogokba ütközne). Szóvalé téged oda az ott lakók közül bárki beengedhet, továbbá te magad is bemehetsz ha van kulcsod a kapuhoz.

2023. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!