Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tilos torrent meghívót...

Miért tilos torrent meghívót árulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek miért tilos torrent meghívót árulni?

Nekem is van tök sok oldalhoz, magyarhoz pl nCore, Sorozatbarát (bár az nem torrent oldal), külföldhez is, és nem értem, hogy miért tilos pénzt kérni érte. Hiszen ha idegennek küldöd, akkor ha már valaki hajlandó fizetni érte, akkor kevesebb esély van arra, hogy inaktív lesz vagy szabályt sért, mert fizetett érte és az ember általában amire pénzt szán, azt komolyabban is veszi.

Vagy csak én gondolom így?


(Azt értem, hogy amúgy nem kellene idegennek küldeni csak ismerősnek, de ha meg valakinek nincs ismerőse, az csak idegen által tud bekerülni. De ott meg ugye megint feljön az, hogy miért bízzon meg valaki egy idegenben)



2023. máj. 29. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Több okból sem. A torrent technológia alig tölti be eredeti funkcióját. Pl. Linux törvényes beszerzési lehetősége. A linux ingyenes, szabadon hadználható és terjeszthető. Maga a jogtulajdonos is ebben a formában teszi elérhetővé (legalábbis korábban így volt).

De ma a technilógia a korábbi warez oldalak helyét vette át. 90%-ban illegális tartalom van rajta.

Minden hasonlat sántít, de ezeknek az oldalaknak fizetőssé tétele olyan mint az orgazdaság.

Pontosabban az. Lopott dologért fizet a használó.

A meghívó árusító meg a tolvajt lopja meg.

Ezen felül kereskedelmi tevékenységért adót kell fizetni.

2023. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha más oldalakon bemutatja a számait, az meggyőzőbb kéne legyen, valamiért mégis a pénz a fontosabb...
2023. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
#1! Tehát a torrent meghívó árusítását tiltók azért tiltanak, hogy az én erkölcseimet védjék?
2023. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem azért.
2023. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Baluba ***** válasza:
100%
Mert ha a torrent oldalak azt akarnák, hogy pénzért lehessen csatlakozni, akkor ők maguk árulnának “meghívókat”. Azt is fontos látni, hogy az a meghívó nem a te tulajdonod, neked az nem jár alanyi jogon, hanem az adott oldal dönt úgy, hogy te megbízható vagy, ha ismersz egy másik megbízható embert, aki valószínűleg már megosztva használta a te hozzáférésedet, az illető csatlakozhat. Ha nem ismersz ilyet, akkor az oldal nem akarja, hogy helyette egy random ember csatlakozzon.
2023. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5!

Ha nem "elite vagy magasabb rangú" az nCore tag, csak egyszerű, mezei "felhasználó",

akkor bizony fizetni kell a meghívó küldésének lehetőségéért. Úgyhogy "ők maguk árulják

a meghívókat", náluk sem történik semmi "ingyen".

2023. jún. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!