Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elővezetési költség miatt...

Elővezetési költség miatt érdemes e fellebbezni?

Figyelt kérdés

A bíróság ittas járművezetés miatt mivel nem.első eset volt 30 nap elzárásra ítélt. Ez tavaly történt. Idén január 11-én be kellett volna menni a börtönbe leülni, nem mentem be, azóta semmi nincs. Tegnap jött egy felhívás, amit a BVOP küldött, január 11-én meg kellett volna jelenni a bv-ben, viszont önhibából nem jelentem meg, ezért elővezetés vált szükségessé, amit a helyi rendőrök hajtottak végre január 16-án, azonban a lakcímemen nem találtak, egyéb adat nem került tudomásra rólam. Az elővezetésnél a rendőrség 2 fő rendőr, 7 km gépjármű futással, 1 munkaórában törtènt. Ezért 10.500 forint elővezetési költség megfizetésére köteleztek. 8 nap alatt fellebbezni lehet, amelyel élni kívánok. Van értelme ezt megtenni?

Egyébként az említett napon nem jött rendőrség, vagy nem voltam itthon, de most esik le, hogy aznap csengett a kaputelefon, lentről kaputelefonáltak, de én nem vettem fel, nem nyitottam ki. Csak családtagnak nyitom ki, ők hívnak, írnak ha jönnek, előre egyeztetve van. Lehet arra hivatkozni, hogy küldjenek nekem egy elővezetés megkísérléséről szóló határozat másolatot?



2023. jún. 1. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:
78%

És mit akarsz írni a fellebbezésedbe, te szerencsétlen?


"de most esik le, hogy aznap csengett a kaputelefon, lentről kaputelefonáltak, de én nem vettem fel, nem nyitottam ki.Csak családtagnak nyitom ki, ők hívnak, írnak ha jönnek, előre egyeztetve van."


Most komolyan az a bajod, hogy nem jelezték előre a zsaruk az elővezetési szándékukat?


Észnél vagy, mester? Nem is kell. Pont ez a lényeg az elővezetésben!


Az elővezetési költséget meg jogszabály állapítja meg, így azzal nem tudsz mit csinálni.


Gondolkodjál már egy kicsit!

2023. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!