Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést kaphatok, ha...

Dicsak bögre kérdése:

Milyen büntetést kaphatok, ha az öcsémet bántalmazzák és az illető t elfenekelem?

Figyelt kérdés

A tegnapi napon az öcsémet a bizonyos népcsoport kispécizte kosárpályán és cigicsikket nyomtat el rajta (15 éves az öcsém). Sajnos akkor nem voltam jelen, de a történetet hallva én ott helyben vertem volna agyon az elkövetőt... Nyugodt ember vagyok, de a családomat nem hagyom, hogy bántalmazzák.

Utólagos verést nem tervezek,pedig megérdemelnék a mocskok, de ha helyben megtörtént volna, milyen szankciókkal kéne szembenéznem?



2023. jún. 3. 00:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Önbíráskodásnak nevezik, de mivel fiatalkorú vagy(és tételezzük fel, hogy súlyos testi sértést nem okoznál), így megúsznád egy ejnye-bejnyével. Inkább a c-kategóriás tudósokat kéne felnyomni a rendőrségen, az több eredményre vezetne. Gondolom az ilyesmi nem egyszer és egy emberrel fordult már elő náluk. Jó kis hely nekik a javítóintézet, vagy a fiatalkorúak börtöne.
2023. jún. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha akkor lépsz közbe mikor tettleg bántalmazzák és csak addig véded amíg a támadás tart, és nem mész tovább akkor nem lesz bajod. Ha utólag felkeresed őket az önbíráskodás, bűncselekmény.
2023. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!