Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik olyan, hogy nagyszülői...

Létezik olyan, hogy nagyszülői láthatási jog? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyobbik gyerkőcöm apja Németországabn lakik.A nagyszülők pedig tőlünk 15km-re.Apukának van pár kétes ügye,most éppen februárig nem kíván M.o.-ra jönni.

Egy vitás helyzet kapcsán (apukának adtam kölcsön pár milliót,amit még nem volt érekzése visszaadni..) kb 5 hónapja a nagyszülőkhöz sem engedtem ki a fiamat,aki egyébként 13 éves volt augusztusban.Ezt olyan megfontolásból tettem,h talán majd ezzel arra sarkallom őket,h segítsenek a gyereküknek összeszedni a lóvét,mivel másra nem számíthat a szerencsétlen..


Ők viszont nemrég először ügyvédhez fordultak,majd mivel az ügyvéd 3ik levelére sem reagáltam,ezért a gyámhivatalhoz fordultak.Akik most beidéztek engem.


Annyit még hozzátennék,h apukával nem voltunk házasok és különköltözésem után sem íródott közöttünk semmiféle megállapodás! (Sem anyagiakról,sem láthatásról)


A kérdésem,h kikényszeríthetnek e a nagyszülők tőlem bármiféle láthatást,főleg ha a fiam sem nagyon szeretne hozzájuk menni.(Ő az apjára lenne kiváncsi...)És köteles vagyok e velük bármilyen megállapodást kötni.

(Volt e valaki hasonló helyzetben,vagy ért e a családjoghoz?)


Bocsánat,ha hosszú voltam,de semmit nem akartam kihagyni.Nagyon köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 18. 19:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb tudomásom szerint igen, joguk van hozzá és lehet, hogy kapnak is láthatást. Jó az ügyvédektől bármi kitelik, de nem hiszem, ha nem létezne ilyen egyáltalán a gyámügyhöz fordultak volna és a gyámügy is elutasította volna a kérelmet, nem beidézne.

Úgyhogy sajnos van ilyen.

2010. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Ilyen nincs! Csak szűlőnek állapít meg a bíróság láthatást!
2010. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Nagyszülő is kérheti, meg is szokták ítélni.
2010. okt. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
41%
én úgy tudom,hogy a nagyszülőnek nincs láthatásai joga.Nem értek a család joghoz,egyszer régen kerültem hasonló helyzetbe,más kapcsán,az anyám ment el a polg hivatalba,hogy láthatást kér az unokájára(akit egyébként naponta sétáltatott,csak bántani akart).neki azt mondták annó,hogy ilyen nincs.de mindenképp keress egy ügyvédet.mert ha sok pénzük van és messze el nyúl a kezük,még bármi megtörténhet.ez egy ilyen ország.sajna.
2010. okt. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Találtam is jogszabályt:

"A gyermekkel való kapcsolattartásra a szülőkön kívül jogosult még a nagyszülő, a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult, de ezek az eljárások nem bírósági, hanem gyámhivatali hatáskörbe tartoznak."

Ez állítólag innen van: 149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet

2010. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Meg nem nyugodtam sajnos :-( Mind1,elmegyek hétfőn,viszem majd az ügyvédemet is,aztán majd meglátjuk...:-/
2010. okt. 18. 19:31
 7/16 A kérdező kommentje:
19:27! Most az egyszer örülök,ha tényleg ettől függne a dolog,mert nekik nincs sok pénzük,nekünk azért van.És a kezük is örülhetnek,h a seggükig elér és ezért remélem ki is tudják ezzel az egésszel törölni...:-D
2010. okt. 18. 19:35
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
www.jogiforum.hu-n segítenek,bármilyen jellegű problémád is van.Családjogot külön kategóriában(fórum) találod,5 perc regisztráció után már érdeklődhetsz is.
2010. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen, joguk van látni.


Te viszont egy határtalanul önző ember vagy. Komolyan úgy gondolod, jogod van elszakítani a nagyszülőktől az unokát, hátha akkor apuka majd visszaadja a pénzt.

Egyrészt te voltál olyan hülye, hogy odaad neki a milliókat. Vállaltad a kockázatot, tudjál rá. Másrészt ha nem akarja összeszedni, akkor a nagyszülőkkel nem érsz el semmit.


De hogy van szíved ahhoz, hogy két embertől elvegyél valakit, akit szeretnek, csakhogy te pénzhez juss? Ezt tanítod a fiadnak is?

2010. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
kérdezd meg itt: www.zugugyved.blog.hu
2010. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!