Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv.! 18 éves fiamnak és...

Üdv.! 18 éves fiamnak és barátjának volt egy kis balesete. A részleteket lent írom?

Figyelt kérdés
Nyár elején felborítottak két kukát és garázdaság miatt feljelentették őket. Másnap bementek a rendőrségre és azt mondták nekik, hogy a bíróság küld egy figyelmeztetést és ennyi lesz,semmi komoly. Jött is a bíróságtól a levél,ez állt benne:"megállapítja hatáskörének hiányát" és tovább küldte az ügyésznek, hogy az még rendelhet el nyomozást. Nemrég jött a levél, hogy holnap be kell menniük a rendőrségre kihallgatásra. Mire számíthatunk? Kérlek titeket előítéleteket ne írjatok csak a kérdésre válaszoljatok. Nem volt még más ügye soha és ezt is megbánta.
2010. nov. 2. 11:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
31%
Ha írunk vmit az már nem előítélet, ugyanis megtörtént. Egyébként meg száradjon le a keze. Mind a kettő.
2010. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Hogy r*hadna meg ez az egész sz*r Magyar rendszer, komolyan mondom , hogy 2 kukáért ennyit szenvednek , és bíróság meg minden...


Az én öcsémet , nyár elején megkéselte egy 32 éves c*gány, úgy hogy ha 1-2 cm-el arrébb vágja akkor ott hal meg rögtön .


Nem volt semmi előzménye sem, egy szót sem szólt hozzá.


Az eset hajnalban történt, és a környéken csak páran voltak, az elkövető elmenekült ,de később előkerült .


Na most a kórházban / rendőrségen ezt tudjátok minek nyilvánították?


8 NAPON BELÜL GYÓGYULÓ SÉRÜLÉSNEK . Mikor 2 cm arrébb vágja meg - és az öcsém már nem él.


A c*gány mit kapott ? 6 hónap felfüggesztettet, és 30.000 ftot kell fizetnie . AZ ILYET BÖRTÖNBE KELLENE CSUKNI ÉLETE VÉGÉIG.


NEM gyilkossági kísérlet, semmi , csak ez . KOMOLYAN mondom , itt nagyon nagy bajok vannak.



És a te fiadat meg bíróság elé állítják , meg nyomoznak utánna? UGYANMÁR , MÉG IS MI A FENE FOLYIK ITT?

2010. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%
Előítéletet nem, csak annyit, hogy nagyon örülök, és remélem, hogy a pénzbüntetés mellé kapnak néhány napi közmunkát is. Kell már a fenyítés a mai neveletlen kölyköknek, nagyon elkanászodtak, a szülőknek meg fogalmuk sincs, merre jár a gyerek és mit csinál.
2010. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Ez a kukaborítás szerintem nem egy hatalmas bűn. Minden kérdésre válaszoljatok higgadtan és tárgyilagosan. Mondja el gyerek, vagyis már nem gyerek az igazat. Heccből, vagy nagyfiúskodásból tették. Na jó én sem dícsérném meg őket, de vállalni kell a következményeket. Hagyd el. Lányom 18 éves lehetett, és egy discóban sörösüveggelfejbe vágták. Felrepedt a feje tetején a bőr és majdnem elvérzett. Amikor már lezajlott minden. Bekellett mennünk a rendőrségre kihallgatásra, és még mi lettünk a földig alázva, hogy mi a fenének ment el a diszkóba 18 évesen. Na erről ennyit.
2010. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
27%

1. A kukaborogatás NEM baleset, hanem garázdaság.

2. Az teljesen jogos, hogy ezért büntetés jár. (Ha ezt mindenki igy látná, akkor nem lenne Magyarországnak az a híre, hogy megfullad a saját mocska alatt)

3. A 18 éves már NEM gyerek.

4. A megbánástól nem lesz meg nem történt az eset - ha adok neked egy nagy pofont és utána azt mondom, hogy megantam, attól a pofon még megtörtént.

5. Az, hogy valamit nagyon elmulasztottak a szülök a neveleés során, az nem elöitélet, hanem tény.

2010. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%

Jajj ismerem én ezt a megbánták dolgot. Volt egy srác, aki boxerrel megütött. Nagyon keménynek hitte magát. Még akkor elmentem a rendőrségre feljelenteni. Akkor fogta magát és az anyjával átjött sírva a srác (20 éves volt akkor), hogy nagyon megbánta, vonjam vissza stb stb. Azóta akármikor meglát úgy néz rám, mint egy véres rongyra és azt mondogatja, hogy ha nem hajolok el, akkor a szemem találja el és akkor "szerencsére" megvakulok. Mondhatom nagyon megbánta. A gyereked is kb így bánhatta meg. Meg kéne tanulni, hogy a legkisebb dolognak is következménye van.

Persze ez a késelős cigányos dolog megint más tészta, de az a srác sem kapott semmit, akiről írtam, felfüggesztetten kívül.

2010. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor soha nem hibázik senki? Nem tudom neked,hogy esne ha a te gyerekedről beszélnének így,biztos neked is "jól" esne! Aki a kérdésre válaszolt annak köszönöm szépen.
2010. nov. 2. 11:51
 8/26 A kérdező kommentje:
"A gyereked is kb így bánhatta meg." Mért kell általánosítani? Attól,hogy ő nem bánta meg,az én fiam még megbánhatta a dolgot!
2010. nov. 2. 11:55
 9/26 anonim ***** válasza:
53%

"Szerintetek akkor soha nem hibázik senki? Nem tudom neked,hogy esne ha a te gyerekedről beszélnének így,biztos neked is "jól" esne!"


Nekem négy felnött gyerekem van, természetesen csináltak ök is hibákat, de olyat, ami másoknak kárt okoz, vagy a rendörségre kerül, nem.

Ha az én gyerekeimröl beszélnének igy, akkor én teljesen nyugodt lelkiismerettel mondhatnám, hoyg aki ilyet állit az hazudik. Ha viszont valamelyik igy VISELKEDETT volna, akkor nem mentegetném, hogy "mindenki hibázhat", hanem még tölem is megkapná a megérdemelt büntetést. AZT nevezik ugyanis nevelésnek, hogy a hibákat megbüntetik, a helses viselkedést meg jutalmazzák a szülök.

2010. nov. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Részben megértelek. Viszont azért írtam ki ezt a kérdést,hogy választ kapjak rá! Te sem azt tetted.
2010. nov. 2. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!