Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha fölraktak egy homosexuális...

Ha fölraktak egy homosexuális társkereső oldalra az én képemmel nevemmel az ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Az én képemmel, nevemmel akkor milyen fölhelentést tudok tenni az illető felé?! Azt meg tudják mondani hogy ki rakott fel engem??

Segítsetek!:)


2009. jan. 25. 13:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Először írjál az oldalnak, hogy töröljék ki.

A feljelentés szerintem nem sokat ér. Ez nem olyan súlyú bűntény, hogy nyomozzanak utána.

2009. jan. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
És ha följelentem "személlyi jogok megsértése" miatt akkor kap pénzbírságot vagy elkapják vagy valami?
2009. jan. 25. 13:58
 3/27 anonim ***** válasza:
97%

Visszaélés személyes adattal


177/A. § (1) Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével


a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel,


b) az érintett tájékoztatására vonatkozó kötelezettségének nem tesz eleget,


c) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja,


és ezzel más vagy mások érdekeit jelentősen sérti, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt hivatalos személyként, közmegbízatás felhasználásával, vagy jogtalan haszonszerzés végett követik el.


(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a személyes adattal visszaélést különleges személyes adatra követik el.

2009. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

75. § (1) A személyhez fűződő jogokat mindenki köteles tiszteletben tartani. E jogok a törvény védelme alatt állnak.


76. § A személyhez fűződő jogok sérelmét jelenti különösen az egyenlő bánásmód követelményének megsértése, a lelkiismereti szabadság sérelme és a személyes szabadság jogellenes korlátozása, a testi épség, az egészség, valamint a becsület és az emberi méltóság megsértése.


78. § (1) A személyhez fűződő jogok védelme kiterjed a jóhírnév védelmére is.


(2) A jóhírnév sérelmét jelenti különösen, ha valaki más személyre vonatkozó, azt sértő, valótlan tényt állít, híresztel, vagy való tényt hamis színben tüntet fel.


80. § (1) A személyhez fűződő jogok megsértését jelenti a más képmásával vagy hangfelvételével kapcsolatos bármiféle visszaélés.


(2) Képmás vagy hangfelvétel nyilvánosságra hozatalához - a nyilvános közszereplés kivételével - az érintett személy hozzájárulása szükséges.


84. § (1) Akit személyhez fűződő jogában megsértenek, az eset körülményeihez képest a következő polgári jogi igényeket támaszthatja:


a) követelheti a jogsértés megtörténtének bírósági megállapítását;


b) követelheti a jogsértés abbahagyását és a jogsértő eltiltását a további jogsértéstől;


c) követelheti, hogy a jogsértő nyilatkozattal vagy más megfelelő módon adjon elégtételt, és hogy szükség esetén a jogsértő részéről vagy költségén az elégtételnek megfelelő nyilvánosságot biztosítsanak;


d) követelheti a sérelmes helyzet megszüntetését, a jogsértést megelőző állapot helyreállítását a jogsértő részéről vagy költségén, továbbá a jogsértéssel előállott dolog megsemmisítését, illetőleg jogsértő mivoltától megfosztását;


e) kártérítést követelhet a polgári jogi felelősség szabályai szerint.


(2) Ha a kártérítés címén megítélhető összeg nem áll arányban a felróható magatartás súlyosságával, a bíróság a jogsértőre közérdekű célra fordítható bírságot is kiszabhat.


(3) E szabályok irányadók akkor is, ha a jogsértés tilos reklám közzétételével történt.


85. § (1) A személyhez fűződő jogokat - a (2) és a (3) bekezdésben foglalt kivételekkel - csak személyesen lehet érvényesíteni. A korlátozottan cselekvőképes személy a személyhez fűződő jogai védelmében maga is felléphet.


(2) A cselekvőképtelen személyhez fűződő jogok védelmében törvényes képviselője, az ismeretlen helyen távollevő személyhez fűződő jogok védelmében pedig hozzátartozója vagy gondnoka léphet fel.


e jogszabályhelyek a polgári törvénykönyvből valók


[link]


előző hozzászólásnál található pedig a büntető törvénykönyvből

[link]

2009. jan. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Tehát börtönbe megy?! Bocs csak azt nem értem mert elöbb írták hogy nem nyomoznak utánna... :S
2009. jan. 25. 14:26
 6/27 anonim válasza:
92%

Szerintem először inkább a nagyobb fajsúlyú bűntényeket kellene felgöngyölíteni, nem pedig az ilyen jellegűeket!


Viszont számodra nagyon kellemetlen lehet, de sztem te nagyon jól tudod ki tette ezt veled!

Azt az ember általában tudni szokta, ki akarhat neki ártani, bármi módon...


Írj az oldalnak és levesznek!


És vigyázz a képeidre!!!


Pl. nagy butaság szerintem az IWIW-re feltölteni 100 képet, sőt, akár 1-et is, mert akár azokkal is vissza lehet élni!


Sajnos ezt a világot éljük! Ezzel számolni kell!

2009. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
21%
ilyet már én is csináltam egy ellenségemmel,azóta is fönt van a képe :)
2009. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
88%

Utolsónak!


Szerintem erre ne légy ennyire büszke!!!

Nem hinném, hogy ez egy felnőtt emberhez méltó tett lenne!


Közönséges és szánalmasan alacsony szintű értelemre vall!

2009. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%
Mátyás király tér 1. öld meg Gézát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
90%
Nekem is eszembe jutott a Barátok közt!:D
2009. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!