Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek ha a munkáltató...

Mit tegyek ha a munkáltató nem akarja kiadni a felmondási papirjaimat?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van hogy a munkáltatóm megvádolt pénz lopásával 2010 novemberében és felmondott de a felmmondási papirjaimat nem hajlandó ide adni.Rendőrséghez nem fordult,és a mai napig be vagyok jelentve 4 órában.Azt mondta hogy akkor kapom meg a papirt ha egy kölcsön adási szerződést irok vele a pénzről!
2011. jan. 16. 01:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És a négy óra után nem kell neki adóznia?

Mert akkor sokáig nem húzza.

2011. jan. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom hogy adózik e utánnam,csak azt tudom hogy a tb-t fizeti ami jó nekem aval tisztában vagyok! :)

Inkább az érdekel hogy várjak amig megunja vagy mit tegyek?

2011. jan. 16. 01:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Kellenek máris azok az iratok valami miatt? Esetleg munkanélküli ellátás vagy új munkahely? Én a helyedben kivárnék. :)
2011. jan. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lassan kéne valami meló! :)

De lehet hogy akkor várok!

Azért köszike!!! :)

2011. jan. 16. 01:58
 5/11 anonim válasza:

Irj egy felmondast ,amit adj fel a ceg cimere ajanlott,tertivevennyel.Igy hivatalos. Ezzel reszedrol megszunt a munkaviszony. Neki kotelessege kiadni az osszes papirodat elvileg az utolso munkaban toltott napon, a fizuddal egyutt,aminek tartalmaznia kell a ki nem vett szabadsagok penzbeli megvaltasat. Amennyiben, ezt nem teszi, munkaugyi birosaghoz fordulhatsz.

Van bizonyiteka arra,hogy loptal? Szerintem,ha lenne mar reg megtette volna a feljelentest. Ha bevagy jelentve fizetest is kapnod kell, azt mivel igazolja majd,hogy atvetted? Es milyen jelenleti ivet ad le a konyvelonek, ha ott se vagy,hogy alaird? Talan meghamisitja az alairasodat? Ne hagyd magadat, nem kell felni, nagy hibakat kovetett el, nem fog merni lepni semmit. Irj ,ha van kerdesed, eleg nagy tapasztalattal rendelkezem munkaugy teren :) Es sok embernek segitettem.

2011. jan. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Megirom a felmondásom de melyik idöpontot irjam rá,azt amikortol nem dolgozok már ott vagy a mostanit?

A fizetésell kapcsolatban:én pizza futár vagyok voltam tehát nem a 4 óra után fizetett hanem cimenként,persze papiron amugy volt gondolom!A szabadság pedig ugy történt hogy 10 napot kaptunk 1 évre és azt 2000ft/napjával fizette.

Beteg szabit nem fizet!!!Visszatérve:igen aláhamisitja a jelenléti ivet,és nem jelentett fel mert van más sumáksága ami miatt nem tud és bizonyitani se tudja hogy én loptam!Elöre is köszönöm a választ! :)

2011. jan. 16. 22:34
 7/11 anonim válasza:

Az igazi datummal mondjal fel,mert azota hamisitja a jelenleti ivet. Amugy ha nem jelensz meg munkaban neki kotelessege lenne levelben felszolitani, ha erre nem reagalsz ki kell,hogy jelentsen magatol. De o ezt sem tette meg. Mindegy!

Ird bele a felmondasba,hogy a papirjaidat es az erre az idoszakra jaro munkaberedet,szabadsagmegvaltasodat postafordultaval postazni sziveskedjen az allando lakcimedre, amennyiben ez nem tortenik meg munkaugyi birosaghoz fordulsz. Amit persze megnyernel :)

Az hogy o hogy fizette ki a szabadsagot nem szamit,csak a torveny, 4 oraba a torvenyes szabi fele jar, ha azt nem vetted ki papiron,akkor ki kell fizetnie.

A lopassal ne foglalkozz, nehezen bizonyithato amugy is, eddigi tapasztalataim soran nem talalkoztam olyan munkaltatoval,aki megtette a feljelentest, pedig kiderult a lopas tenye. Valamiert nem merik, talan mert ok sem tisztak :)

Nem ertem amugy,hogy munkaltatok,hogy mernek ilyeneket megcsinalni, en munkauggyel foglalkoztam es mi mindent betartottunk pontosan. Egy munkaugyi per sokba kerulhet egy cegnek...

Kuldd el a felmondast es irj ha tortent valami ,meg akkor is ha nem!

2011. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben és köszönöm a felvilágositást,és majd irok hogy mi történt!
2011. jan. 16. 23:23
 9/11 anonim ***** válasza:
szia! en is voltam pizzafutar tobb helyen is de sajna azt kellmondjam egy sem korrekt,engem is lopassal vadoltak meg de bizonyitani nem tudta,engem nem fizette ki a beremet ezert eljottem az aznapi bevetellel,(marmint a napi rameso bevetellel es fel jelentett,sikkasztasert, de nekem megvan tanum hogy maskeppen tortent...fenyegesd meg egy baratod jelenleteben hogy elmesz a rendorsegre es feljelentest teszel maganokirathamisitasert es ragalmazasert,plusz besetalsz az apeh hoz.En egyszer feljelentettem azegyik ceget az apehnal,ra kethonapra megjott a fizum es megbuntettek a pizzeriat 1500000ftra!!!
2011. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves Utolso!!!

Orulok,hogy nem hagytad magad es sikerult megszivatnod, az ilyen munkaltato mind megerdemli!Az a baj,hogy a dolgozok nincsenek tisztaban a munkaugyi torvenyekkel es nem tudjak mit lehetne tenni,ezert nem lepnek semmit. Nekem is volt dolgom inkorrekt fonokokkel,de altalaban ,ha latjak,hogy komolyan gondolod a bejelentest,hamar beijednek!

2011. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!