Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eddig 6 órában dolgoztam,...

Eddig 6 órában dolgoztam, bejelentve x fizetésért, most azt közölte a főnököm hogy kevesebbet kapok és nem jelent be, ráadásúl többet kell dolgozzni. Mit tehetek ilyenkor? Azon kívűl, hogy felmondanék, vagyis ott hagynám.

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem sokat. Ma ez szinte már megszokott dolog, sajnos.
2011. febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor mondjon fel. Ne te mondj fel, hanem ő tegye meg. Akkor még fizethet azért is.
2011. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

És szerinted a főnök ilyen esetben önként és dalolva felmond a dolgozónak?

Inkább csak simán kirúgja, az meg a dolgozónak még negatív is lesz a jövőre nézve.

2011. febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit sem tudsz csinálni,majdnem minden a jogában áll.Szerintem keress másik melót.Már ha találsz....
2011. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmit. Biztosan ő is többet kap az egykulcsos adó miatt,mint tavaly,és így teremt több munkahelyet.
2011. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon utálod a főnököd és nem félsz attól hogy később lesz egy rosszakaród, akkor jelentsd fel az APEH-nél (most már NAV-nak hívják), az áfa törvény szerint akár 1 millára is büntethetik érte. Ha igazán gonosz vagy, akkor ezt egy harmadik személyre bízod, aki finoman közli vele, hogy ha nem jelenti be az alkalmazottait, akkor feljelenti. Ekkor még joga sincs azzal jönnie a főnöknek, hogy megzsarolták, mert jogszabály szerint a bejelentéstétel "erkölcsi feladatnak" is tekinthető
2011. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rá kell küldeni a munkaügyi felügyelőséget. Bár az is igaz, aki szerződés nélkül dolgozik,az is hunyó lesz.
2011. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy ne jelentsen be, de kapj kézhez ugyanannyi + 10000 forintot TB-re, mert nyugdíjad úgysem lesz, hiába fizeted a "hozzájárulást"...
2011. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!