Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíróság kártérítés megfizeté...

A bíróság kártérítés megfizetésére kötelezett ítéletével. Az ügyrészletei lent olvasható. Szerintetek jogszerű ítéletet hozott a bíróság?

Figyelt kérdés
Apám halála után örökös lettem, apám nővérével s öccsével egy öreg kertes családi házra, abban megegyeztünk hogy értékesítjük a házat 8.500.000 Ft ért. Sajnos többször is zaklattak ( pedig tudták hogy Dr. vagyok)az örökösök hogy a kert udvar gondozásában vegyek részt, ez nem smakkol nekem ezek a munkák, ezért teljesen titkosítottam magam előttük. a mailjaimat megváltoztattam,a telefonszámaimat lecseréltettem, a tértivevényes leveleiket pedig nem vettem át. Két évvel ezelőtti ilyen tértivevényes levélben akarták velem tudatni hogy a házra komoly vevő van a vásárlására készpénzért 7.000.000 Ft ért.Csakhogy én e levelet nem vettem át. Az örökösök bíróságra mentek ezért s kérték a végrehajtói árverezését a háznak, s a két összeg különbözetének ( az árverési ár és a 7.000.000.Ft ) közötti összeg megfizetését kérték a bíróságtól, amit a bíróságok megítéltek és jóváhagyták, Az árverezés sajnos nagyon nem sikerült mert csak 3.640.000. Ft ért kelt el a ház. Szerintem a végrehajtó ha 7.000.000. Ft ért árverezte volna el nem lenne károm, viszont az örökösök követelik tőlem az ítéletben megítélt összeg megfizetését. Törvényes ez így ? S menyire lealacsonyító hogy az örökösök a bírósághoz fordultak ez ügyben, mert valóban apám temetésén sem voltam mert megakarta tiltani nekem a bulizásokat, a haverozásokat stb szóval fasírtban voltam apámmal ezért a temetésére sem mentem el,s a sírjánál sem voltam még nem is leszek soha. Mindezt az örökösök tudták, azt is hogy engem csak a pénz érdekel ,viszont ők a kert,udvar gondozásaira is felszólítottak tehát zaklattak, amiért titkosítottam magam .Az ítéletben az van hogy nem úgy jártam el az adott helyzetben ahogy általában elvárható, s ezzel kárt okozhattam a többi örökösnek, hiszen a 7.000.000.Ft vétele tanúkkal bizonyított volt a szomszédok, a vevő személyeivel. Ezt elismerem. de szerintem a végrehajtó ha a kikiáltási árból nem enged amit többször is megtett, akkor nem lennék most e kilátástalan helyzetben.Szerintetek jogszerű volt az örökösök bírósághoz fordulása? A bírósági ítélet ? S ahogy a végrehajtó árverezett az nevetséges volt Ö inkább azon volt minél nagyobb kiadásokat okozzon nekem.kíváncsian várom a hozzászólásokat .
2011. márc. 26. 12:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Megeszem a kalapom, ha ez itt nem kamu.
2011. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Te, én komolyan a felét nem értem annak amit írsz.

Az miért zaklatás, hogy van valakivel egy közös tulajdonod, és szólnak neked, hogy jó lenne, ha te is törődnél vele? És mi köze mindehhez annak hogy doktor vagy? (Amit az írásod alapján őszintén kétlek...)

Nem gondoltad, hogy egy tértivevényes levélben esetleg valami fontosat akarnak közölni, és nem csak mondjuk azt, hogy menj kapálni?

És összességében, nem kamu ez a kérdés????

2011. márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
"Sajnos többször is zaklattak ( pedig tudták hogy Dr. vagyok)" Milyen doktor? Mert eszed az nincs....
2011. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Te döntöttél úgy, hogy belesz*rsz az egészbe, ezzel viszont őket megkárosítottad, hát akkor viseld a következményeit. És igen, ez az ítélet szerintem teljesen igazságos. Ha esetleg te is foglalkozol annyit a dologgal, mint a másik két örökös, akkor nem alakul így a helyzet. Most már késő bánat, kár a végrehajtót hibáztatni, az egy kényszermegoldás volt.

Amúgy meg elég érdekes indok az, hogy doktor vagy, arra, hogy kivond magad a munkából. Nem csak az ő dolguk lett volna a kertet gondozni, hiszen te is épp olyan örökös voltál, mint ők, aztán kit érdekel, hogy te Dr. vagy? Ha neked ennyire derogál az egész, akkor le is mondhattál volna az örökségedről.

2011. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Csókolj kezet az örököstársaknak hogy a ház karbantartási költségeinek rád eső részét nem perelték rád. Én megtettem volna. DR. létedre furcsa fogalmaid vannak a zaklatás szó jelentéséről.Mert hát te doktor vagy neked nem derogál az ilyen tipusú munka, akár pénzzel is kiválthattad volna,akár az örökös társak felé,vagy megbízol egy helybeli munkanélkülit aki elvégzi helyetted a munkát,ami bizony a te kötelességed lett volna.
2011. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne milyen Dr. lehetsz ennyi életképességgel... bízom benne, hogy nem jogász, mert akkor szeretnélek megkérni, hogy add vissza a diplomád. XD

Nos, szerintem mindenki tudja, hogy a tulajdon nem csak annyiból áll, hogy jaj de jó, van tulajdonom, vannak jogaim... kötelezettségeid is vannak. Ingatlannál pláne. Fizetni a rezsi és fenntartási költségek rádeső hányadát, a szükséges és karbantartó munkálatokat elvégezni, ennek költségeit állni és igen, a kert rendbentartása is ide tartozik.

És tekintve, hogy ha ilyen csipcsup ügyek miatt nem menekülsz el, átveszed a levelet és nem miattad nem tudják eladni annyiért a házat... akkor 7millát kaptatok volna. Te tehetsz róla, nem ők, úgyhogy a kártalanítás is jogos.

"Ö inkább azon volt minél nagyobb kiadásokat okozzon nekem" - na ez is egy kicsit hülyeség így, van egy minimális ár ingatlanoknál, azon alul elvileg el sem adhatná... szóval erre is csak azt lehet mondani, hogy pech.

Legközelebb viselkedj felnőtt módjára.

És kár, hogy édesapád nem tagadott ki végrendelettel, megérdemelted volna, és akkor most te se lenél ilyen helyzetben.

Amit tehetsz (de előre megmondom, hogy eredménytelenül), hogy megpróbálod továbbhárítani az árverőre... sok sikert... XD

2011. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Jogos. Fizesd ki.
2011. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már ez doktor? Ne bomoljatok már!
2011. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Sztem ez kamu kérdés. Unatkozik a pasas, és most jókat röhög a képernyő előtt.
2011. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

No ez érdekelne hogyan lehetne a vevőre áthárítani a kárt?

Egyébként nem a sok gyerek véleményeire vagyok kíváncsi az ügyben, nem vagyok jogász ezt nem írtam, de Dr. diplomám van s ez megköveteli az örökösök tiszteletben tartásomat, hogy egy Dr. diplomásnak ne keljen kapálnia, kaszálnia stb. Hogy jönnek ehhez az örökösök ? Egyébként mindenki azt a levelet veszi át amit akar, erre semmi nem kötelez. Az tény hogy én a kárt nem fizetem meg, nem én okoztam, én nem mondtam hogy írjanak tértivevényes levelet nekem az örökösök, de arról meg végképp nem is tudtam hogy 7000000 Ft ért vevő van a házra, na ezért nem értem a bírósági ítéleteket.Vagy a bíró tudomást szerzett arról hogy apám temetésén nem vettem részt, mert az örökösök ezt nyomatékosan tudatták a bíróval, s ezért lett ellenem ez az ítélet?

2011. márc. 26. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!