Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem egy gázpisztoly és a...

Vettem egy gázpisztoly és a viselési engedélyt is meg szeretném szerezni. Na most a procedúráját tudom ennek az egésznek csak azt nem, hogy kell-e erkölcsi bizonyítványt kérni erre vagy nem?

Figyelt kérdés

Mert van aki azt mondja, hogy kell van, aki meg azt, hogy nem, mivel a Rendőrségnél kell csináltatni a kérelmet, ők mindenképpen utánanéznek a nyilvántartásban, hogy büntetett előéletű-e valaki vagy sem.

Kérem csak az válaszoljon, aki biztosan tudja!


2011. máj. 6. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
A jegyzőnél kell kérni erkölcsi bizonyítványt, beadni a kérelmet, és később postázzák.
2011. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem kell, a rendőrségnél kifizeted az illetéket, ők meg hivatalból utánanéznek
2011. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nincs 1 éve hogy párom csináltatta az engedélyt,nem kellett erkölcsi,csak a 2ezres illetékbélyeg


ők utánanéznek ingyen,és max buktad a 2ezres illetéket,és nem kapsz kártyát...

2011. máj. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké, nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 6. 17:41
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Tévedés, azóta változott.

A postán kell kérvényezni, hogy küldjék át az adataidat az illetékes rendőrkapitányságra (3100 ft+postaktg), majd ha erről megkaptad a visszaigazolást, akkor kell menni a rendőrségre a fegyverrel és az mkh kártyával, és ott 2000 ft az ügyintézés.

(több, mint 1 hónapja várom az engedélyt...)

2011. máj. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó: ha ez így van, akkor nemrég változott és hatalmas szívás, mert eddig két óra alatt készen volt. nekem is most kellene csináltatnom
2011. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, idén változott.

A postai dolog 1 hét alatt megvolt, a rendőrségi része húzódik már nagyon sokáig (márc 29-én vettem, aznap fel is adtam postán a kérvényt).

2011. máj. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!