Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2003-ban a nevemre került egy...

2003-ban a nevemre került egy ingatlan 100 százalékban az enyém. Anyának haszonélvezeti joga van rajta. Továbbá ott lakik a nővérem és a nagykorú fia fia is. Ők csak a lakcímre vannak bejelentve. Nővérem ki szeretném rakni. Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Elváltam,hazaköltöztem,és rájöttem,hogy társadalmi együttélésre nem alkalmas.
2011. jún. 16. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mármint mi/ki nem alkalmas együttélésre?
2011. jún. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nővérem.Anyámmal és a gyerekkel nincs baj.
2011. jún. 16. 16:16
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát ha tiéd a ház, akkor ki rakhatod gondolom! Bár én nem vagyok jogász!
2011. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Elég,ha csak mondjuk, adok neki 1 hónapot,hogy költözzön ki?
2011. jún. 16. 16:27
 5/16 anonim ***** válasza:

Közöld vele, hogy költözzön el, ezzel a tulajdonosi jogoddal élhetsz. Azonban(!) ha édesanyád azt mondja, hogy márpedig lányom, te itt maradhatsz, akkor a nővéred ott maradhat. Sőt, ha olyan "szépen" küldted el a nővéred, hogy anyukád azt mondja, hogy fiam, te pedig takarodj, akkor aztán a tulajdoni lappal kitörölheted (bár kicsit kemény hozzá), hogy tiéd az ingatlan tulajdonjoga...

Édesanyád a haszonélvező, aki láthatóan él is a haszonélvezetével, hiszen lakja az ingatlant. Tehát perpill a felállás az, hogy nem TE engedted meg anyudnak azt, hogy ott lakjon a nővéreddel és a fiával, hanem Ő engedte meg neked, hogy hazaköltözz...

Mivel nem tudom, hogy milyen a családi kapcsolatotok, így nem tudok "jó tanácsot" adni. Ha édesanyád is azt mondja, hogy menjen a nővéred, akkor kiteheted, ha édesanyád azt mondja, hogy nem, akkor nincs más választásod, tűrnöd kell.

2011. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Elég,ha csak mondjuk, adok neki 1 hónapot,hogy költözzön ki?"

Igen, de ha édesanyád erre azt mondja, hogy okés fiam, te meg holnap, akkor neked holnapután ott már nincs keresnivalód...

2011. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Csak az egyszerűség kedvéért:

Anyukád az akit oda "bárkit" befogadhat vagy kirakhat. A szívességi lakáshasználatba igazából mégcsak bele sem szólhatsz - ha az ingatlant "üzemszerűen" használja.

2011. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.És ha eladom az ingatlant?
2011. jún. 16. 16:35
 9/16 anonim ***** válasza:

Mint már itt jelezték, adolog bonyolultabb, mert:

aszonélvezet

"A tulajdonjog egyik legkomolyabb korlátja a haszonélvezeti jog, amelynél fogva a jogosult (a haszonélvező) birtokában tarthatja, használhatja és hasznait szedheti a más személy tulajdonában álló ingatlannak. A haszonélvezeti jog fennállása alatt a tulajdonos a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát csak annyiban gyakorolhatja, amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él. A haszonélvezeti jog a tulajdonos személyében beállott változásra tekintet nélkül fennmarad."

E szerint mamádnak joga van oda befogadni akár albérlőt is, és szedheti hasznait...

2011. jún. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A nővérem nem albérlő,csak ott lakik.Azt tudom,hogy lehetek albérlő a saját ingatlanomban.
2011. jún. 16. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!