Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1 éve ellopták a motorkerékpár...

1 éve ellopták a motorkerékpárom, csináltak benne kb.100-120 ezer forintos kárt, a rendőrségen azt hazudta az elkövető, hogy csak meg akartak viccelni engem és szabadon engedték. Mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tönkretették az elejét, szétfúrták a gyújtáskapcsolót és letépték a rendszámtáblát, ami azóta sincs meg. 2 nap múlva találtuk meg a környéken járkálva, miután a rendőrség nem csinált semmit és becsöngettünk a környező házakba. Szerencsénkre egy idős úr látta, hogy a kisbolt alkalmazottja lopta el, akit látásból ismerek(!). A kisbolt tulajdonosától elkértük az alkalmazott telefonszámát és felhívtuk. Harmadnap lett meg a motor, valahonnan kitolták egy közeli sarokra.

Feljelentést tettem a rendőrségen, ennek már egy éve. Az ügyet, így több mint egy év után sikerült lezárniuk, vagyis én vagyok a hülye, mert engem "csak megvicceltek", mért jelentettem fel. A motort azóta sem sikerült rendbe hozatnom, mert japán belpiacos.


2011. júl. 7. 16:41
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam rajta, hogy a médiához fordulok, csak nemtudom kihez. Nem térek napirendre az egész felett hogy a rendőrség és a tolvaj is hülyének néz....
2011. júl. 7. 16:45
 2/18 A kérdező kommentje:

Még hozzátenném, hogy a "szabadon engedték" alatt azt értem, tehát,hogy ez nem bűncselekmény.

Magyarul, ha én feltörök egy kocsit, lemegyek vele a Balatonra pl., és ott hagyom az csak vicc, és nem lesz semmi következménye? Úgy néz ki.

2011. júl. 7. 16:47
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem miért vagy fölháborodva ?

Ez ma a törvény,ilyenek a játékszabályok,ez a demokrácia.

2011. júl. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
hát sajnos ilyenek ezek a magyar törvények de probáld meg a médiánál valahogy
2011. júl. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi, inkább ne válaszoltál volna. Csak nem az egyik elkövető vagy?:)
2011. júl. 7. 16:56
 6/18 A kérdező kommentje:
Ilyenek a törvények? Akkor lehet autót lopni?:o :)
2011. júl. 7. 16:57
 7/18 anonim válasza:
mert hogy?
2011. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a felháborodás. Egyébként polgári peres úton biztos, hogy kiperelheted az elkövetőktől a pénzedet, ami a rendbehozására kell.
2011. júl. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Lehet, de ahhoz is pénz kell sajnos, méghozzá nem is kevés.


Ha ez ilyen egyszerű, legközelebb, ha valahová mennem kell, csak feltörök egy épp utamba akadó parkoló autót v motort, (lehet épp azért aki visszakérdezett) és máris megspóroltam a benzin ill. útiköltséget. Aztán közlöm, mint a boltos szemétláda, hogy "épp be voltam rúgva és az illetőt csak meg akartam viccelni".

2011. júl. 7. 17:20
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha messzire akarsz menni az ügyben, vagy nagyon bssza a csőrödet a dolog (amit megértek), akkor tegyél panaszt a rendőrség munkáját illetően. (nem tudom hol kell, de biztos van rá mód)
2011. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!