Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon miért büntetnek...

Magyarországon miért büntetnek szinte mindent szabadságvesztéssel? Vajon az összes állampolgárra leosztva egy embernek egy nap mennyi pénze megy rá a börtöni rabok eltartására?

Figyelt kérdés

Wikipédián fellapoztam a jogi jegyzéket (ami egyébként elég igényesen meg van csinálva, és biztos források is meg vannak jelölve) és azt vettem észre, hogy szinte minden bűncselekményre, az illegális szerencsejátéktól kezdve az állatkínzásig szabadságvesztést vetnek ki. Ritkábban előforduló alternatívák voltak a pénzbírság, vagy a kötelező munka, de ezek mellett is fő büntetésként a szabadságvesztés szerepelt?


Nem abszurd ez egy kicsit?

Magyarország lakosságának jelenleg hány %-a van börtönben?

Más Nyugati-stílusú országokban (pl. Németország, USA) is ez a módi?


2011. júl. 7. 21:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
fő büntetésként a szabadságvesztés szerepelt.*
2011. júl. 7. 21:06
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

mért, mi legyen?

dicsérjék meg?

vagy kérjék meg, hogy többet ne csinálja

amúgy nagyon sok esetben csak felfüggesztett börtönbüntetést kap az illető

de ez nem jó, menjen csak mindenki börtönbe, minden országban úgy van

sőt, pl nyugaton még jobban a börtön a divat, majd nem gondolod hogy az ámokfutók, tolvajok majd szabadon járkálnak pl amerikában

vagy lelövik már a rendőrségi akció közben ( mert nyugaton ez sokkal sűrűbben van mint itt) vagy kényszergyógykezelésre ítélik( ami nyugat esetében rosszabb mint a börtön, ettől öngyilkosok lesznek), de a legtöbbje börtön

munkával úgysem mennek semmire büntetésként

Sőt, svájcban 2 éves kortól már büntethető az állampolgár, nem úgy mint itt

2011. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem szabnak ki sok szabadságvesztést, sőt egyre kevesebbet, vagy legalábbis felfüggesztik vagy részben felfüggesztik. Az pedig természetes, hogy a szabadságvesztés a legsúlyosabb büntetés. A közérdekű munkát nagyon keveset alkalmazzák, talán azt lehetne többször is. Pénzbüntetés előfordul, de egyik nagy hátránya, hogy vagy nem tudja az elkövető megfizetni, vagy megtudná, de ő inkább nem fizeti meg és leüli... Tudod nem kéne bűnözni, és akkor nincs probléma.:)
2011. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

"Magyarországon miért büntetnek szinte mindent szabadságvesztéssel? "

Azért, mert nincs halálbüntetés...

2011. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Azért ilyen nyomorék az ország mert trehányak, akik ott ülnek a fotelban semmit nem tudnak elintézni. Az ország fele bíróságra jár, és csak azért mert túl vannak terhelve nem bírnak mindenki ügyével foglalkozni.

Ezeket tapasztaltam mind, egy ügyem miatt előszedtek, harmadszorra idéztek be a bíróságra nem volt semmi, el napolták másik időpontra, végül odáig tolódott hogy ejtették a vádat mert elévült az idő aminél be kelett volna engem csukni.


Ez azoknak kedvez akik nem akarnak rács mögé kerülni, és folyton kapják az idézéseket, megjelennek ugyan de ítélet nem lesz kiszabva. Mert bevisznek egy cigányt és előrehozott tárgyalással elintézik hogy vele foglalkozzanak

Minket meg hazaküldenek

2011. júl. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Az ország felét nevezed bűnözőnek, nyomoréknak, a bírákat trehánynak, közben meg neked kellett volna ülnöd? Ez tényleg nem igazság!
2011. júl. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert a közmunkát, amit végezhetnének büntetésként, most a jobb sorsra érdemes állástalanok kapják..
2011. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Én tavaly olvastam valahol,hogy egy rab egy napi összes költsége 6.000FT (?)Igen csak nem kaptam levegőt,a hírtől.Gondolom ez az összeg csak felfelé ment azóta.Mindeközben emberek ezrei szó szerint éheznek,családoktól a pár ezer forintos segélyeket elvették,illetve úgy megvan szigoritva hogy szinte senki nem kap.Most nem a cigányokra gondolok..Iskolákat,óvodákat zárnak be pénzhiány miatt,semmire sincs pénz.
2011. júl. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Magyarországon miért büntetnek szinte mindent szabadságvesztéssel?"


Kb. a 1/3 része szabadságvesztés a kiszabott büntetéseknek, és ennek kb. 1/3-át ülik le rögtön.


"Vajon az összes állampolgárra leosztva egy embernek egy nap mennyi pénze megy rá a börtöni rabok eltartására?"


Nem tudom, de saccra ez 5-10 Ft lehet per nap.


"szinte minden bűncselekményre, az illegális szerencsejátéktól kezdve az állatkínzásig szabadságvesztést vetnek ki."


Igen, de a Btk-nak van egy általános része is...


"Nem abszurd ez egy kicsit?"


Mit javasolsz? Mindenért járjon akasztás?


"Magyarország lakosságának jelenleg hány %-a van börtönben?"


Kb. 12-14 ezer fő, azaz 0,12-0,14%.


"Más Nyugati-stílusú országokban (pl. Németország, USA) is ez a módi?"


Nincs olyan, hogy nyugati stílus. Németo.-ban hasonló a helyzet mint itt, bár ott szigorúbbak valamivel a büntetések. A gondolkodásmódjában középkori jellegű USA-ban viszont, ahol a börtön üzlet is (magáncégek működtetik a börtönöket, a börtönlobbi megkeni a bírókat és a törvényhozókat, hogy mindenért 10-20 éves büntetéseket szabjanak ki stb.), 2 millióan vannak börtönben, ami a lakosság 2%-a, és ez folyamatosan növekszik.

2011. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"kolopele válasza:


Az ország felét nevezed bűnözőnek, nyomoréknak, a bírákat trehánynak, közben meg neked kellett volna ülnöd? Ez tényleg nem igazság!"


Nem gondoltam, hogy olyat is tudsz írni, amire zöldet kapsz tőlem!

Megleptél.

2011. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!