Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az önvédelmi fegyverek, kések...

Az önvédelmi fegyverek, kések viseléséhez kell valamilyen engedély?

Figyelt kérdés

Csak mert arra gondoltam, veszek egy ilyet, mert elég faján néz ki: [link]


De nem vagyok tisztában azzal, hogy kell-e hozzá valamilyen engedély, hogy otthon tároljam, esetleg hordjam is magammal.

Régen volt valami büntetés 8-9cm -nél nagyobb pengehosszúságú szúró/vágóeszközök engedély nélküli viselésére asszem.


Felnőtt vagyok, de engedélyem semmi. Valaki felvilágosítana? Előre is köszi!


2011. júl. 14. 02:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Tényleg jól néz ki a szépségét kizárólag az ára homályosítja el:)


Egyébként szerintem valami engedély kell hozzá, bár nem vagyok benne biztos de menj el a legközelebbi rendőrségre és ott kapsz információt:)

2011. júl. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Inkog Nito válasza:
88%
9cm-t meghaladó pengehosszúságú szúró/vágó életre veszélyes eszközök közterületen való viselése tilos és úgy tudom kést semmilyen engedéllyel nem vihetsz ki az utcára 9cm felett főleg nem egy 17,7cm-est...Otthon odarakod ki,tárolod ahogyan akarod,viszont viselésre nem hinném hogy kapnál engedélyt...ha önvédelmi célzattal akarsz valamit akkor inkább vegyél egy gázpisztolyt,kell rá engedély arra hogy viselhesd,de úgy hallottam azt nem nehéz megkapni.
2011. júl. 14. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem hurcolászhatod közterületen. Otthon tarthatod. Önvédelemre a szúró- és vágóeszközök nem alkalmasak.
2011. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utcára vinni még engedéllyel sem. Közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül. Viselésre nincs engedély!
2011. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 doboszoli ***** válasza:
85%

Utolsó helyesen írta.

A pengehossz, ami nálad lehet közterületen, max. 8 cm.

2011. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

értem, köszi a válaszokat!


@08:28: hogyhogy nem alkalmasak? Ez személyes vélemény, vagy jogszabály mondja ki?

2011. júl. 14. 14:26
 7/8 doboszoli ***** válasza:
55%

Nem alkalmasak, mert:

-a késharcot ugyanúgy tanítják, mint az önvédelmi technikákat, képzetlen ember kezében könnyen "visszanyal a fagyi".

-nagyon könnyű vele halálos sérülést okozni a támadónak, aztán lehet magyarázkodni az ügyésznek..

-alkalmazásához nagyon közel kell engedni a támadót, itt is potenciális veszély a gyakorlatlanság

Helyette ajánlott eszközök:

-Jó minőségű, SZAKÜZLETBEN VÁSÁROLT spray

-portavédelemre nagygumis, csákánnyél, stb.

A gázpisztolyt sem igazán javaslom, nagyobb a füstje, mint a lángja.

2011. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

ma 14:26


Ez közismert. Tegyük fel, hogy megtámad egy rabló az utcán.


Ha kés ellen rántasz kést, akkor késpárbaj alakul ki, amit vagy megnyersz (akkor esetleg emberölésért felelsz), vagy elvesztesz (meghalsz). Ahhoz, hogy egy rutinos bűnözővel szemben ne a földbe gyökerezzen a lábad, sőt, még meg is nyerj egy ilyen csatát, profi kiképzés és nem átlagos személyiség kell, valamint szerencse, meg pl. az, hogy a támadó lehetőleg egyedül legyen (többen is lehetnek, a rablás nem lovagi torna).


Ha más fegyver ellen kezdesz késsel hadonászni, akkor esetleg megölöd a támadót (megint csak lehet belőle emberölési ügy), vagy nem tudod megállítani, mert pl. hiába szúrod meg a baseball-ütős támadót, ha az nem érzi azonnal a sérülést a stresszhelyzet miatt és sikeresen szétveri a fejedet, mielőtt elvérezne a szomszéd utcában.


Önvédelemre a gázspray a legcélszerűbb, vagy a gázpisztoly. Ezek nem ölik meg, de azonnal harcképtelenné teszik az ellenfelet, ráadásul nem kell veszélyesen közel menni a támadóhoz (a késsel értelemszerűen olyan közel kell menned az ellenfélhez, ahonnan ő is elér téged).

2011. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!