Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átvertek a vaterán! Tegyek...

Sner kérdése:

Átvertek a vaterán! Tegyek feljelentést?

Figyelt kérdés

Vettem a vaterán egy iphone3g-ét mert szinte újként volt hírdetve de amikor megkaptam egy leharcolt darabot kaptam az eladótól kértem is vissza a pénzem mivel nem ezt vásároltam de azt mondta hogy ő nem olyan állapotban adta fel amilyenbe én leírtam és így nem vásárolja vissza!

Sima postai küldeményként adta fel!


2011. júl. 26. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk az az érdekünk, hogy tegyél, hisz ha nem teszel minket is át fog verni. Viszont nem hiszem hogy bizonyítható milyen állapotban adtad fel.
2011. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nagyon nem bizonyítható. Mivel ő újonnan hirdette meg és te kaptál egy leharcolt valamit, az még nem jelentheti azt hogy ő így adta fel. Mert így ugye simán tudja azt mondani hogy ő feladta tök jó állapotba meg minden te meg kaptál valami gagyit érte. Ez lehet pl szállítási hanyagság is hogy nem egyszer ejtették le meg minden igen ilyen is van. És ugye azt sem tudod bizonyítani hogy az eladó tényleg egy jó állapotban lévőt adott fel postára, szóval nagyon semmit sem tudsz tenni.
2011. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
angliában van egy olyan törvény, hogy ha neten vásárolsz, és nem azt kapod amit vártál, akkor bizonyos ideig az eladó köteles visszacserélni a pénzt a portékára. Mo.-n nem tudom hogy van-e ilyen, de egészen biztos hogy tudsz valamit tenni, mert ha ez így működne, akkor bárki felrakhatna egy méregdrága cuccot, helyette küldene egy golyóstollat, és megmondaná hogy biztos a postán cserélték el...
2011. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
11:52: Ilyen Magyaroszágon is van, mégpedig 8 napon belül bármilyen ok nélkül kötelesen visszavenni. Viszont a Vaterán az ilyenekra nagy ívben b.asznak, úgymond...
2011. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
hm, akkor gyönyörűen megkell fenyegetni a vaterát a fogyasztóvédelemmel, lehet még le is szopnak :D
2011. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
11:52es voltam..
2011. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez már a sokadik ilyen átverős kérdés. Nem értem. Komoly műszaki cikket én nem vennék meg anélkül, hogy nem láttam, nem fogtam meg, legalább egy kereskedőnél, vagy műszaki boltban. Vagy másnak ez nem fontos?

Egyébként tehetsz feljelentést nyugodtan.

2011. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:14


Ezt én se fogom sose megérteni. Ha használt cucc kell akkor elmegyek egy használtmobil boltba.

2011. júl. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
fényképet nem kértél róla? mondani én is tudok bármit.
2011. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem kértem mert csupa pozitív visszajelzése van és ugyan úgy mobilokat adott el!

Ha most feljelentem akkor, hogy tudom bizonyítani, hogy az áru tökéletes volt a feladás napján és amire ideért hozzám már nem volt az??

Én attól tartok hogy egyikünk se tudja bizonyítani az igazát!Én nem tudom azt bizonyítani hogy de így adta fel ő meg azt hogy jó állapotban adta fel...Ilyenkor mit tud tenni a bíróság???

2011. júl. 26. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!