Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyvertartási engedéllyel...

Fegyvertartási engedéllyel milyen fegyverek tartására van lehetőség?

Figyelt kérdés
tudtommal az automata fegyverek is idetartoznak (nem gépkarabélyok) erről ti mit tudtok?
2011. aug. 19. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy mire kapod, mert ugye gépkarabélyra biztos nem :D Mo-n max, ha katona vagy, vagy otthoni fegyvertartásit kaphatsz, ha rendőr, vagy hasonló ilyen biztonsági-rendészeti állásod van, BM-nél, pl. de az is csak maroklőfegyver szerintem otthon, elzárva, stb.
2011. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amire kiadják.
2011. aug. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A pontosság kedvéért. Fegyvertartási engedélyt egy fegyvertípushoz kapsz, és egy fegyverszámhoz. Szóval csak 1db fegyverre kapod. Fegyverismereted pedig nem sok van, ahogy látom. Csak is akkor kapsz rá engedélyt, ha vizsgát teszel, a fegyvered is átment a műszaki vizsgálaton, és munkaeszközöd, vagy hobbi célra lesz (vadász, sportlövész). De itt is a tárolás, hordás szabályainak meg kell felelni.
2011. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos, tényleg rosszul tettem fel a kérdést, elnézést. ez rendben hogy egy fegyverre adják ki az engedélyt de ha odamegyek egy automata fegyverrel (ismét hangsúlyozom hogy nem egy AK-val), hanem mondjuk egy uzival és azt modnom hogy hobbi célra/ sportlövészetre kell akkor arra van e lehetőség vizsgát tenni?
2011. aug. 19. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Sportlövészeten nem használhatsz akkora kaliberű fegyvert.

Sportlövészetre sportfegyver kell.

Tudod mit gondolok? Hogy kb olyan 16 év körül lehetsz. Nem vagy tisztában semmivel, és azt hiszed, hogy te majd egyszer fegyverrel fogsz rohangálni. De ez sohasem lesz így!

Ez nem úgy működik, hogy a kezedbe adnak egy félautomata, vagy automata fegyvert, hogy sportolj.

2011. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És Uzival akarsz vadászni? :D A Dzsentlemanus film egyik jelenete jut eszembe, csak angolul találtam meg, ha jól emlékszem, magyarul ezt mondta benne Eddie Murphy: "Ez biztos szívrohamot kapott" :D


0.45-től van az érdekes rész :D

http://www.youtube.com/watch?v=24VA0tTTsvM

2011. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jó rendben, tehát nem lehet rá tenni. nem értem hogy miért vagy ezen megütközve, meg felháborodva. talán nem voltam tisztában vele, pontosan ezért tettem fel a kérdést, amire (ugyan még ha elég érdekes hangvételű) de mondhatni hasznos választ kaptam. Erről szól ez az oldal, valaki nem ért valamit, nincs tisztában vele, megkérdezi. nem kell túllihegni
2011. aug. 19. 21:21
 8/9 A kérdező kommentje:
ja tudom azon a jelenet szétröhögtem magam:)
2011. aug. 19. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lihegtem túl, a kérdésedre válaszoltam. Te sem fogalmaznál szebben szerintem, ha én megkérdezném, hogy az iskolátokba lehet-e sokkolót, és kézigránátot vinni!?

Nyilván nem, én sem, és te sem láttál szerintem fegyverrel rohangáló embereket.

2011. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!