Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérdésem a következő jár-e a...

Kérdésem a következő jár-e a feleségemnek szabadság az én nagymamám halála esetén?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondjuk nem politikai kérdés, de válaszra érdemes.


Rendkívüli szabadság (2 nap) csak közeli hozzátartozó esetén jár a munkavállalónak.

Közeli hozzátartozó a PTK szerint:

* a házastárs,

* az egyeneságbeli rokon,

* az örökbefogadott,

* a mostoha- és neveltgyermek,

* az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő,

* valamint a testvér.


A Munka Törvénykönyve 139.§ értelmezése szerint az élettárs, és a házastárs egyeneságbeli rokona is közeli hozzátartozó. (Ezt a Wikipédián olvastam, az értelmezést nem tudom linkelni.)


Ez alapján a feleségednek is jár a két nap szabadság, mert a nagymamád a feleséged házastársának (Neked) egyeneságbeli rokona.

2009. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

20:30 - Amíg a Törvények, jog nevű kategória ezen az oldalon a Politika kategórián belül foglal helyet, addig ide tartozik, én is furcsállom, de nem én készítettem az oldalt :-)


A kérdésre, igen, jár, a főnök csak nem kukacoskodik haláleset miatt...

2009. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én nem vagyok biztos benne, hogy jár, de remélem, az előző két válaszadó biztos a válaszában, csak annyival egészíteném ki, hogy ahhoz, hogy ki is tudja venni a szabadnapokat, a munkahelyén be kell mutatni a halotti anyakönyvi kivonatot. Ebben az esetben nem a rendes éves szabadságodra terhelik ezt a két napot, ettől rendkívüli.
2009. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!