Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zsaroló pofátlan szomszéd...

Zsaroló pofátlan szomszéd ellen adna vki vmi jogitanácsot?

Figyelt kérdés
kb8hónapja vettem egy házat,a szomszéd(nyugdíjas) leszedte a kerítés lécezetét, szabadon átjárkált amikor nem voltam ott,mivel a ház felújítás alatt van.Pénzt követel a kerítésért papír nélkül(mindig többet), fenyeget.A kerítést 7éve bontotta el,és építette rá a mostanit(ami a mi telkünkön van),mer nem illett a régi,a 70M-s házához.Azóta jelentget,folyamatosan provokatívan átbámul,masírozik a kerítés mentén,átkiabál,locsolja a házat és volt engem is reggel 7órakkor a kútból felszívott hideg vízzel(volt rendőrség belőle,bár nem történt semmi sem,jegyzőkönyvfelvételt is megtagadták,de a kapitányságon jegyzőkönyveztettük).van már ideiglenes kerítés,de rongálja,sőt szabotálja,átrángatja az oszlopot,és feljelent birtoksértésért.Önkormányzat nem tesz semmit.bíróságra adtuk,most várunk.Mivel ács volt, nem hisszük el hogy ebből 70M-s házat és több ingatlant csak úgy összehozott. hogy lehetne kideríteni róla többet?(nem-e volt vmi spicli az előző rendszerben). esetleg vmilyen plusz ötlet a bíróságra? mer manapság már ebben sem lehet teljesen bízni.
2011. aug. 25. 13:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

tegyél a saját részedre villanypásztort, na azt biztos nem fogja babrálni. Meg tehetsz ki 1 méterenként táblákat is angolul, és magyarul: "Danger! Electric shock! Vigyázat! Áramütés!"


ha meg átnyúlkál, akkor meg nem ő követ el birtokháborítást amellett, hogy jól megrázatja magát? :D

2011. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:

Esetleg felveszed videóra akció közben...de lehet hogy te szívnád meg személyi jogok megsértéséért blablabla...

Én is utálom az ilyen mindenbe beleszóló csicska nyugdíjasokat, ráadásul valamiért nekik mindig előnyük van, mert mégiscsak öregek, há ne fogjá má rá ilyeneket, érted. A videós az jó bizonyíték, ha nem sért jogot. Szerintem fordulj ügyvédhez! Ő biztos tud segíteni!

2011. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:

Az elsőnek nagyon tetszik a gondolata :D van benne valami

(uccsó vok)

2011. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigyellek, a rossz szomszédnál nincs rosszabb! Próbálj meg kompromisszumot kötni, különben jobb ha elköltözöl!
2011. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Egyetlen dolgot nem értek az egészből. Milyen alapon épített kerítést a ti telketekre?Idézem: "A kerítést 7 éve bontotta el, és építette rá a mostanit(ami a mi telkünkön van)"Kerítést legfeljebb a telekhatárra tehet, de nem a szomszéd telkére. Bíróság kötelezheti a kerítés lebontására.
2011. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha megüti az áram, téged csuknak le. Ha felveszed kamerával, te sérted meg az ő jogait. Egy jó nagy kutyát javasolnék, "vigyázz, a kutya harap" felirattal, de azt meg kb. megmérgezné.
2011. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben már rég a saját kezembe vettem volna a dolgot, ha a rendőrség erre képtelen. Csináld te is ugyan azt amit ő. Ha átbámul, átkiabál, locsold le slaggal, aztán vigyorogva kérj bocsánatot, ha hazajössz hajnalban egy buliból, és nem vagy hulla fáradt, kezdj el füvet nyírni vagy énekelni jó hangosan, a kerítését meg verd szét, ha már ő is ezt csinálta, és rakj oda egy villanypásztort aminek mindegyik karója olyan helyen van, hogy a másik oldalról ne érje el. Szerintem ne rakj ki táblát, hanem előtte 10 centivel húzz egy csíkot, hogy ez a telekhatár. A saját telkeden meg villanypásztorod már lehet.
2011. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutya oldotta meg a dolgot a szomszéddal. Pitbull terrier, de neketek elárulom, hogy a légynek sem árt. De az öreg f*sik tőle rendesen!


Ordított egy darabig, hogy "itt ez a sz@r kutya is!".


De vigyázzatok, mert a miénket megpróbálta megmérgezni... :( Hála az állatorvosnak, hogy nem lett baja.

2011. aug. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A kamera jó! Csak nagy, jól látható szövegekkel figyelmeztetni kell arra, hogy kamera működik, és mindent felveszel, ami a telkeden történik.
2011. aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Butaság, hogy nem lehet kamerázni, lehet. A drogos színész által elütött férfit is lekamerázták a szomszédai, és legálisan adták el egy újságnak, és semmi nem lett belőle. Az én házamon kívül 5 kamera van, ami a kertet is nézi, és mindenki tudja a környéken. Nálunk ennek csak örülnek, mert a kamerák a környéket is biztonságosabbá teszik, de ha szórakozna valaki, akkor gond nélkül lenne felvétel arról, mit is csinál. A slagozásról is, kerítésbontásról is, mindenről, és akkor lehet menni a rendőrségre, amíg el nem viszik az öreget a gyogyóba.
2011. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!