Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány év szabadságvesztésre...

Debreceni Ibolya kérdése:

Hány év szabadságvesztésre itélhető valaki aki különös kegyetlenséggel megölt valakit? Arról van szó, sajnos hogy a testvéremet ez év júliusában az élettársa, ittasan, addig rugdosta amig, másnap a sérüléseibe, a kórházban meghalt.

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

(2)A büntetés tíz évtől húsz évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha az emberölést

a) előre kitervelten

b) nyereségvágyból

c) más aljas indokból, illetve célból

d) különös kegyetlenséggel

e) hivatalos személy ellen, hivatalos eljárása alatt, illetőleg emiatt, közfeladatot ellátó személy ellen, e feladatának teljesítése során, továbbá hivatalos vagy közfeladatot ellátó személy támogatására vagy védelmére kélt személy ellen

f) több emberen

g) sok ember életét veszélyeztetve

h) különös visszaesőként

i) tizennegyedik életévét be nem töltött személy ellen

j) védekezésre képtelen személy sérelmére


követik el.



Részemről ez halálbüntetés lenne simán, de sajnos Magyarországon nem alkalmazzák...

Részvétem....

2011. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Részvétem.
2011. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hol,Amerikában ezért többszörös életfogytiglan.Magyarországon 5-6év de jó magaviselet esetén 3év után szabadul.
2011. aug. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Részvétem. A Btk szerint ez így halált okozó súlyos testi sértés, amelynek a büntetési maximuma 15 év. Azt fogják vizsgálni, hogy az elkövető szándékában állt-e a sértett megölése a cselekmény elkövetésekor. Mennyire múlt az elkövetőn a sértett halála és azt előre láthatta-e az elkövető. Továbbá vizsgálják az ok-okozati összefüggést azaz a bekövetkezett haláleset mennyiben oka az elkövető magatartásának. sajnos a magyar büntetőjog az erőszakos bűnelkövetőkkel szemben igencsak gyenge. Ebben az esetben az életfogytiglan lenne a minimum jogos ítélet, de szerintem max. 8-12 év közötti fegyházra lehet számítani.
2011. aug. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 harleynagyi válasza:
oszinte resztvetem !!!! sajnos a buntetes valtozo es ha jo ugyvedje van akor talan 4-5 evet kap ,
2011. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Részvétem.


Voltak előjelek? Nem lehetett közbelépni?

2012. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!