Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha vkinek darabosra betörik a...

Ha vkinek darabosra betörik a fejét, megműtik, de durva sérülés, horpadás marad a helyén az arc feltűnő részén, akkor az elkövető nagyobb büntetést kaphat, mintha lehetséges lett volna úgy megműteni, hogy legfeljebb varrás, heg maradjon utána?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 02:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen súlyos fejsérülésnél már valószínű minden esetben megy az életveszélyt okozó testi sértés, a gyógyulás mikéntjétől függetlenül.

Egyebekben meg ha az arc észrevehetően eltorzul talán lehetséges maradandó fogyatékosság megállapítása, és akkor súlyosabban minősülhet, míg anélkül lehet hogy mondjuk csak súlyos testi sértés.

2011. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem is életveszélyt okozóként kellene, de úgy vettem észre, hogy jelenleg csak súlyos testi sértésként van kezelve az ügy - még az elején van. Úgy érzem úgy kezelik, hogy végül is meg lett műtve és akkor most minden rendben van.


Pedig nagyon nincs rendben, mert egyrészt a mentősök már akkor megmondták, hogy sürgősen meg kell műteni különben halál, másrészt ha egy két centis körben nem volt (nincs) csont a bőr mögött, akkor azt ne kezeljük már úgy, mintha teljesen meggyógyult volna. Arról nem is beszélve, hogy mivel ez nem túl esztétikus, kicsit nehezebb így olyan munkát vállalni, amihez az embernek az arca is kell... Szóval szerinted mit kellene tenni? Érdemes lenne egy látleletet vetetni, hogy ugyan vegyék már észre, hogy korántsem állt vissza az eredeti állapot? Köszi!

2011. szept. 7. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben egyénként is orvosszakértőt szokott kirendelni a bíróság, nem tudom milyen szakaszban tart az ügy, de lehet kérni is, az orvosszakértő igénybevételét. Meg természetesen ilyenkor részletes orvosi papírokra is szükség van, én megértelek, de nem igazán az számít, hogy a mentős mit mondott, hanem, hogy az orvosok mit mondtak.
2011. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
inkább kapd el a srácot ;) hehe
2015. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!