Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Háztartási munka beleszámít a...

Háztartási munka beleszámít a 30 munkanapba amit dolgozni kell idén? ne ítélj el elsőre bővebben lent.

Figyelt kérdés

52 éves Férfi vagyok szívinfarktus után,maradt maradandó dolog,de persze az orvosi bizottság nem találta annyira vészesnek így rokkant nyugdíjat nem kaphatok csak szociális segélyt.


egyetlen megoldás lenne,ha valamilyen rehabilitációs munkát kapnék,de ilyesmit még nem találtam ezen a környéken.


munkaügyi központ nem tud kiközvetíteni,mert sajnos majdnem mindenre alkalmatlan vagyok


kérdésem:

1.mit jelent ez a háztartási munka

2.valóban beleszámít-e a 30 napba(linket kérnék)

3.hol és kinek kell ezt bejelenteni.


és mindent amit tudni kellene,én is csak hallottam,de nem tudok róla semmit


a válaszokat előre is köszönöm....


János 52 éves férfi.


2011. szept. 11. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Hátha ez segít valamelyest. [link]
2011. szept. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Akkor most az önkormanyzat az a szerv, akitol ellatasra vagy jogosult? Akkor el kell menni hozzajuk, es kerni az ellatast. És akkor minden egyebrol is felvilagositanak.

De mivel volt szolgalati viszonyod (rokkantnyugdij), szerintem eloszor aMunkaugyi Kozpontba kell menned, es akkor ott kapsz majdnem egy évig allaskeresesi jaradekot, ami sokkal tobb, mint az onkormanyzati jovedelempotlo tamogatas, es akkor még nagyon soka lesz ez a 30 napos kotelezettseg. Én 9 honapja vgyok bejelentkezve amunkaugyi kozpontba, de meg nem szolt senki, hoyg kene iylesmit csinalni...

35N

2011. szept. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

már szociális segélyen vagyok 3 éve és azt tudom h 2011ben fel kell mutatni 30 nap munkaviszonyt



köszönöm eddig...még valaki?

2011. szept. 12. 00:17
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
sztem csak a munkaszerződéses munka számít bele. ha otthon mosogatsz az nem.
2011. szept. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szociális segélyt kapsz és nem foglalkoztatást helyettesítő támogatást (múlt hónapban még BPJ, azelőtt RÁT), akkor nem kell 30 napot igazolnod a szoc.segély folyósításához.

A foglalkoztatást hely.tám-nál kell 30 nap munkaviszony/ közmunka/ egyszerűsített foglalkoztatás keretében végzett munka/ háztartási munka: szociális törvény Aktív korúak ellátása. [link]

Kérdéseid

1: "Adómentes háztartási munkára azonban kizárólag magánszemély foglalkoztathat egy másik magánszemélyt. A háztartási munka fogalma alatt ugyanis kizárólag a természetes személy és a háztartásában vele együtt élő személyek, továbbá közeli hozzátartozói mindennapi életéhez szükséges feltételek biztosítását szolgáló, konkrétan meghatározott tevékenységet, nevezetesen a lakás takarítását, a főzést, a mosást, a vasalást, a gyermekek felügyeletét és házi tanítását, az otthoni gondozást és ápolást, a házvezetést, továbbá a kertgondozást tekinti a törvény. Fontos tudnivaló, hogy amennyiben üzletszerűségre utaló körülmény merülne fel (például az egyéni vállalkozó megbíz valakit az irodájának a takarítására), az már nem esik a fentiek szerinti adómentes háztartási munka körébe. "

[link]

2: Beleszámít: szociális törvény Aktív korúak ellátása. [link]

3: A foglalkoztató jelenti be a NAVnak: "Az alkalmazót és a háztartási munkást mint alkalmazottat megillető, közterhek alóli mentességnek ellenben az a feltétele, hogy a foglalkoztató havonta, a munkavégzés megkezdése előtt az APEH-hoz bejelentse a saját maga, valamint a háztartási munkás adóazonosítóját, továbbá az alkalmazott taj-számát és a munkakezdés napját. A bejelentés mindig az adott hónapra (munkakezdés hónapjára) vonatkozik, tehát következő hónapban, ha a háztartási munkás tovább dolgozik, újra teljesíteni kell azt. A bejelentés elektronikusan, az ügyfélkapun keresztül, illetve telefonos ügyfélszolgálaton keresztül teljesíthető. Decembertől viszont életbe lép az esemesben történő bejelentési lehetőség is. A háztartási munkás bejelentéséért alkalmazottanként havi 1000 forintos úgynevezett regisztrációs díjat kell fizetni, független attól, hogy hány napot dolgozik az alkalmazott. A díjat postai úton, banki átutalással vagy az APEH kijelölt ügyfélszolgálatain bankkártyával lehet megfizetni. "

[link]

2011. szept. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a részletes tájékoztatást
2011. szept. 12. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!