Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez a magyar fegyvertörvény...

Ez a magyar fegyvertörvény most ezért ilyen?

Figyelt kérdés

Az jutott eszembe a minap hogy az amerikaiak joguk hogy vegyenek fegyvert ha akarnak. Még sincs számottevő visszaélés a fegyverekkel.

Itt meg Magyarországon rendesen rettegnek a fegyverektől.

Ha egy fegyvert viselő embert meglát valaki az igazság az hogy elkerülik sőt még a tekintetét is lopva emeli rá. (minha az ördög lenne) Pedig az ilyen embereknek akiknél legálisan fegyver van pszichológiai vizsgával is rendelkeznek. Tehát értelmesebb embereknek kell hogy legyenek. Az usában meg a bolondnak is lehet és kb annyira zavarja őket mint az a tudat engem ,hogy a szomszédomnak is van nagy kenyérvágó kése.


Nem jöttem még rá arra hogy ezek a gázpisztolyok amiket lehet kapni azért vannak e hogy szokja a magyar a fegyvert és később kialakítsanak egy Amerikához hasonló jogrendszert ahol megvédheted magad. Vagy csak ennyire félnek továbbra is a fegyverektől a magyarok hogy ennyivel vétheted meg magad és kész.

Mert a sportlövészetet meg betiltották ugyebár.


Viszont az tény mi tény ,hogy az az ember aki nem szokta meg a fegyvereket a közelében és kezébe kerül egyszer csak egy akkor elkezd vele vagánykodni ,mert csak neki van és ő a kemény alapon megtorol minden sérelmet. Viszont ha mindenkinek lehetősége van hogy legyen neki akkor ugyanaz a helyzet mintha csak egy kése volna. Az mindenkinek van mert az a villa párja. Mégse jut eszedbe hogy leölj vele valakit. Hiszen egál a helyzet tudod hogy neked is van nekem is van. Tiszteletbe tartjuk egymást.


A gázpisztolyokkal is egyre inkább ez lesz a helyzet. Lassan már mindenkinek lesz. Most ezzel csak annyi a probléma hogy honnan tudjam egy adott helyzetben hogy a másiknál nem e igazi van? És most ne gyertek azzal hogy nem lehetséges mert nem lehet beszerezni,,, A feketepiacon bármit be lehet szerezni. És ha belegondolok az ellenség is a szemem közé lőhet mert ő se tudja nekem kamufegyverem van vagy igazi..


De ha meg betiltják a gázfegyvereket még rosszabb lesz a közbiztonság mert akinél lesz fegyver az úgyis használja a másik meg megvédeni se bírja magát egy kisebb vagy gyengébb ember. lőfegyvernél viszont nem számottevőek a fizikai erőkülömbségek. És a nagy is tiszteletbe tartja a kicsit meg fordítva. (Elvileg nem lesz barbárkodás)


Jó kis elméleti ördögi kört állítottam fel mi?

Mi a véleményetek?


2011. szept. 12. 02:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%

"Még sincs számottevő visszaélés a fegyverekkel. "


Ezen hangosan felröhögtem!


Kicsi vagy te még ehhez!


"Pedig az ilyen embereknek akiknél legálisan fegyver van pszichológiai vizsgával is rendelkeznek. "


Pont azért szokott a legtöbb gyilkos kikerülni azok közül, aki ezzel a nagyszerű engedéllyel rendelkeznek :)


"Tehát értelmesebb embereknek kell hogy legyenek."


Az, hogy egy egyszeri vizsgálaton nem vagy pszichopata még nem jelenti azt, hogy máskor, más helyzetben nem lehetsz az.


"és kb annyira zavarja őket mint az a tudat engem ,hogy a szomszédomnak is van nagy kenyérvágó kése. "


tehát ha az amerikaiak hülyék, legyünk mi is azok?


"Nem jöttem még rá arra hogy ezek a gázpisztolyok amiket lehet kapni azért vannak e hogy szokja a magyar a fegyvert "


miért kéne szoknia? háborúba készülsz hülyegyerek?


"Viszont ha mindenkinek lehetősége van hogy legyen neki akkor ugyanaz a helyzet mintha csak egy kése volna."


Értem. Tehát szerinted ha mindenkinek van, akkor biztos nem fog vele visszaélni. Az anyatejjel szívtad magadba a hülyeséget?


"Az mindenkinek van mert az a villa párja. Mégse jut eszedbe hogy leölj vele valakit."


Pár embernek már eszébe jutott.


"Tiszteletbe tartjuk egymást. "


Igen erről híres az emberiség. ne úgy képzld már el, mint a kubai rakéta válságot...


" Lassan már mindenkinek lesz"


na és? nekem tutira nem kell.

Ha AIDS-es lesz mindenki neked is kell? :)


"(Elvileg nem lesz barbárkodás) "


peeersze...


"Jó kis elméleti ördögi kört állítottam fel mi?

Mi a véleményetek?"


Az, hogy túl sokat nézted a TV-t és naív kis idealista középiskolás vagy, valószínűleg kültelki.

2011. szept. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

ma 03:43


Like a boss.

OWNED!


Sírok

2011. szept. 12. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Tiltsuk be a késtis mi? XD

Azt hiszed igazad van..

Elárulok egy titkot hogy aludj jól.

A 75 éves nagyanyámnak is van gázfegyvere. :)

Nekem több is :) De majd ha a bantu cigók az utcán verik bucira a fejed és fegyvert nyomnak a szádba elfogsz rajta gondolkodni hogy lehet neked is jól jönne esetleg.Mert rendőrbácsi ha bajban vagy a környéken se lesz , én már csak tudom.. Pont rólad beszélek te szerencsétlen , Jó példa vagy hogy a legtöbb magyar pont így áll hozzá mint ahogy te. Csak nemtudom ha a gyerekedet erőszakolják meg iskolába menet vagy anyádat verik félholtra egy betörésnél is így fogsz e nevetni ezen?? Ismerek olyan (vállalkozókat) akiknél köztudott hogy az Ak47 is hegyekbe áll.. És a rendőrök nem lépnek fel ellene. Ezen nevess és gondolkodj el.. Nincs fegyverük XD Ne nevettess már olyan helyen lakok hogy tőlem a másik utcába 600 métere gránáttal robbantottak a romák és le is lőttek 2 embert 2007be. Hol élsz te ember?

2011. szept. 12. 05:08
 4/27 A kérdező kommentje:

Potenciális áldozat vagy. Méghozzá első osztályú. És még olyan buta is meg öntelt is hogy észre sem veszed ez lesz a veszted.

Gondolj erre mikor épp a fizudat veszed fel az ATM automatánál majd télen a sötétbe. Lehet majd rajtad fognak röhögni az elkövetők mikor kirámolnak :D Hetente 4-5 ilyen történeteknél kell a nyomokat biztosítanom.


Ja nem vagyok középiskolás :) Helyszín biztosító vagyok 30éves és nekem nap végén le kell adni a szolgálati fegyverem.

De szolgálatba kell léptetnem magam ha olyan helyzetet látok ami hatósági intézkedést követel. Bár nálam olyankor már nincs szolgálati fegyver (csak a tok),úgy hogy sokat nem tudok tenni érted ha az úriembereknél akár csak egy nagyobb tőr ,bárd ,vagy valami szúróeszköz van vagy esetleg fegyvernek látszó tárgy. Én meg kockáztatni nem fogok miattad arra mérget vehetsz :)


[link]

2011. szept. 12. 05:33
 5/27 anonim ***** válasza:
46%

a kommentjeid után most már biztos vagyok benne, hogy a gyanúm beigazolódott.


Azt hiszed, hogy ha mindenkinek lesz fegyvere, akkor az majd megvéd a támadóktól?

Elárulom: nekik is lesz és te fogod húzni a rövidebbet...

2011. szept. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

"Csak nemtudom ha a gyerekedet erőszakolják meg iskolába menet vagy anyádat verik félholtra egy betörésnél is így fogsz e nevetni ezen??"


Ezen tevékenységeket, pont azok a pszichopaták végzik, akik mindenáron fegyvert akarnak maguknak...


"Ne nevettess már olyan helyen lakok hogy tőlem a másik utcába 600 métere gránáttal robbantottak a romák és le is lőttek 2 embert 2007be. Hol élsz te ember?"


Hát nálad jobb környéken, pedig itt sem fenékig tejfel az élet...

Egyébként költözz el. Minden épeszű elköltözik egy ilyen helyről. Ha máshogy nem megy add el a házad a robbantóknak.


"Potenciális áldozat vagy. Méghozzá első osztályú. "


Én biztos nem. Nem én fosok mindentől, fegyver nélkül is biztonságban érzem magam. Pont az ilyen fegyverb*zik miatt lehetne bármi félnivalóm, mint amilyen te vagy...


" Helyszín biztosító vagyok 30éves és nekem nap végén le kell adni a szolgálati fegyverem. "


ja ,akkor csak szimplán agyadra ment a meló.

A bűntetteken kívül is van élet, mégpedig az élet 90%-a nem ebből áll...

javaslom vegyél ki szabit...

Ennyi ésszel nyombiztosító vagy...


A link pedig egy 6 éves hírre mutat.


Azért minden bokorban bünözőket látni, már betegség. Javaslom vegyél ki pár nap szabit, ha tudsz. Ha nem, akkor csak szimplán kefélj egyet :)

2011. szept. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Ha mindenkinek lesz akkor nem kell 5000 rendőr egy kisvárosba. Nem 5000 rendőr fizetését kifizetni az adódból amit így is az kevés az állam adósság fizetésére. Nyombiztosító az meg úgy is kell. :P

Ha nem akarsz hordani fegyvert nem erőszak. De nagyobb az esélye hogy közeledben lévő polgártársadtól segítséget tudsz kérni ,és ö tud neked kellő védelmet biztosítani.

És ha megfigyeled az embereket ha azonos erőviszonyaik vannak nem ugranak egymásnak. tényleg olyasmi szisztéma mint a kubai rakétaválság ahogyan írtad.

2011. szept. 12. 05:57
 8/27 doboszoli ***** válasza:
75%

Érdekes témát feszegetsz.

Valóban fura ez a fegyverfóbia nálunk. Véleményem:

A lőfegyver nem más, mint egy tökéletesre megalkotott technikai eszköz, ami rendeltetésszerű (értsd, készségszintű, tehát biztonságos) kezelés mellett semmivel nem veszélyesebb, mint az autóvezetés, a konyhakés, a vasvilla, vagy az engedélyezett rovarölőszer. Ha bizonyos szabályokat nem tartunk be, mind veszélyessé válhat.

Mo.-on ma csak a törvényeket betartó állampolgár nem juthat lőfegyverhez, akinek aljas célra kell, nagyjából pár óra alatt beszerzi.

Hány emberölés, vagy baleset történt mondjuk az elmúlt 10 évben engedélyezett lőfegyverrel? Töredéke, mint autóval!

A patikus ámokfutó gyerek (elismerem, borzalmas) tette nagy port vert fel, de azért nem ez az általános.

Azt hiszem, politikai nézettől függetlenül abban meg tudunk egyezni, hogy a rendőrség nincs a helyzete magaslatán, az állampolgárok védelme terén. (az okokat most ne firtassuk) Legalább a lehetőségét biztosítsák annak, hogy (helyettük) megvédhessem magam, és szeretteimet.

Összefoglalva, megfelelő,(nem névleges) fizikai, pszichológiai, gyakorlati kezelési alkalmasság mellett adott kaliberig, könnyíteném a fegyverhez jutást.

Ne feledjük, gyilkos fegyver nincs, csak gyilkos ember.

2011. szept. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%

"Ha mindenkinek lesz akkor nem kell 5000 rendőr egy kisvárosba"


te tényleg ennyi ésszel vagy nyombiztosító?


Tehát ha mindenkinél van stukker, amit bármikor bárki ellen használhat, akkor nem kellenek rendőrök, legyen inkább anarchia ugye?


nem vagy te részeg?

2011. szept. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

"Hány emberölés, vagy baleset történt mondjuk az elmúlt 10 évben engedélyezett lőfegyverrel? Töredéke, mint autóval! "


Ez elég furcsa érvelés.

Autókra nagyobb szükség van, mint fegyverekre.

Az ember természetétől fogva gyilkolásra termett.

Pont ezért kell a legteljesebb mértékben korlátozni azok körét, akik fegyverhez juthatnak.


Viszont az illegális fegyverkereskedelemmel tényleg kéne valamit kezdeni.

2011. szept. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!