Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » NÉPSZÁMLÁLÁSSAL kapcsolatos...

NÉPSZÁMLÁLÁSSAL kapcsolatos bonyodalom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előre elnézést kérek a fogalmazásért, de nagyon ideges vagyok már!


Pár napja hozták az utcánkba ezeket a népszámlálással kapcsolatos kérdőíveket.

Nem nagyon hozta lázba a családot, de miután megtudtam, hogy kötelező kitölteni terveztem, hogy most a napokban kitöltjük ha lesz rá időnk. Még szerencse, hogy nem dobtam ki...

Viszont probléma van, mert hárman vagyunk (szüleim és én, én is nagykorú vagyok már bőven (22)) de csak egy ilyet kaptunk. A többi családnál is van, ahol négyen-öten vannak mégis csak pl. hármat tudtak nekik adni.

Most ilyenkor mi van?

Az biztos, hogy egyikünk sem ér rá elmenni érte x helyre kérni még párat.


Kérdéseim:


Valóban kötelező kitölteni?


Hogy töltsük ki, ha csak 1-et adtak? Vagy egy is elég a családnak? De akkor a szomszédban miért kaptak hármat? (Elvileg csak azért mert mondták ők is, hogy hány fős a család. Mi is mondtuk, de azt mondták sajnos ez van, nem tudnak adni...)


Ráadásul azt sem tudom nagyszüleim pl. kaptak-e. Most ha ők elfelejtik vagy valami és nem töltik ki megbüntetik őket?


A neten akartuk együtt kitölteni szüleimmel, de hallottam, hogy még állítólag jönni fognak házhoz is és becsengetnek, ellenőrzik, kitöltöttük-e. Ilyenkor majd kapok valami kódot a netről, az rendben van de mi napközben nem nagyon vagyunk itthon, csengethetnek egész nap...


Kérem valaki mondja már mit csináljunk, mert sehol egy normális tájékoztatás meg egyáltalán!

Ráadásul engem teljességgel hidegen hagy az ilyesmi, így fogalmam sincs az egészről. (Igazából szüleimnek sem, de ha pénzbírságot kapnánk nagyon megviselné a családot anyagilag még egy kisebb összeg is, ezért próbálok valamit lépni...)

Olvasgattam is kicsit a témában, de valahogy nem lettem okosabb. Csak annyit szeretnék megtudni egyszerűen, hogy most mit tegyünk, hogy minden rendben legyen és elfelejthessük ezt az egész cirkuszt.


Hálásan köszönöm a segítséget előre is.


2011. okt. 3. 00:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Illetve ha neten töltjük ki akkor nem számít mennyi papírt adtak?

Neten nem kell majd valamit beírni a papírról, mert olvastam, hogy van valami kód ott is...

De akkor azt sem lehet, hogy a neten kitöltjük háromszor mindenki nevével, ha csak egy olyan kód van...


Akkora káosz van ezzel kapcsolatban a fejemben, hogy hihetetlen!

2011. okt. 3. 00:51
 2/16 anonim ***** válasza:
Állítólag neten keresztül is kilehet tölteni.
2011. okt. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj. szerintem akik ezt kitalálják azok se tudják.

Ha kimennek ellenőrízni akkor leadod a kitöltötteket és megmondod neked nem jutott lap. csak akad az ellenőrző személynél. Megvárja míg kitöltöd és elmegy.

2011. okt. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én már kitöltöttem. 5-10 perc az egész:


[link]


Belépéshez kattints az alsó képre, mutatja azt is, hogy hol találod belépési kódot. Bejelentkezést követően csak a lakás kérdőív jelenik meg, ha a végére értél, jobb oldalon lesz egy ikon, arra kattintva tudsz személyi kérdőíveket felvinni. Az ikonon egy + jelet és egy fejet látsz majd. Talán mintha a fejlécben is lenne egy ilyen, de én nem azt használtam.

2011. okt. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem, ha kijönnek ellenőrizni senki sem lesz itthon...


00:56-os Ezek szerint elég lesz hármunknak az az egy darab is aztán csak hozzáadjuk magunkat és kész?


De akkor ezt miért nem tudta elmondani az az idióta, aki hozta a papírokat? .... rémálom.



"Hogyan válaszoljon?


Először a Lakáskérdőív kérdéseire válaszoljon,

majd töltsön ki annyi Személyi kérdőívet, ahányan a lakásban laknak."


Akkor talán menni fog. De ez akkora egetverő hülyeség. A szomszédnak is van internet + akkor minek adják összevissza ezeket a lapokat ész nélkül.

Meg kell mondjam, ebben az egészben igen kevés logikát látok csak!

2011. okt. 3. 01:08
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a válaszaitokat.
2011. okt. 3. 01:11
 7/16 anonim ***** válasza:

Érnek majd még meglepetések, ha meglátod a kérdőívet :)


10-es kérdés, törvényes családi állapotnál bejegyzett élettársi kapcsolat, (idézem) "Az utolsó három lehetőség csak a 2009. július 1. után bejegyzett azonos nemű élettársaknál jelölhető!"


Elviekben heteróként nem választhatsz bejegyzett élettársi kapcsolat lehetőséget. Gyakorlatilag szerintem rossz a kérdőív, de ki tudja milyen statisztikát akarnak ebből kihozni (bele se merek gondolni).


00:56 voltam.

2011. okt. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is töltsétek ki inkább interneten, legalább nem kell a számlálóbiztossal foglalkozni.
2011. okt. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
a számlálóbiztos házhoz jön ha felhívjátok
2011. okt. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
a borítékon van a telszáma
2011. okt. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!