Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha az önkormányza...

Mit tehetek, ha az önkormányzat majdnem egy éve nem válaszol a hivatalos levelemre?

Figyelt kérdés

Kedves GYK-olvasók, válaszolók!

Tavaly augusztusig egész jó helyem volt a falusi önkormányzatunknál, a polgármester mellett voltam közmunkásként amolyan titkárszerűség és "asszisztens", no meg lótifuti, diplomás minimálbérért húztam le ott 16 hónapot.

Édesanyám szintén a hivatal közalkalmazottja volt ekkoriban. Róla kiderült tavaly októberban, hogy hepatitis C vírussal fertőződött és őnaivsága elárulta ezt a kollégáinak. Pár hétre rá állítólag égett a villany este nyolc órakor, a hivatalos munkaidő letelte után pár órával, és - persze én ekkor már nem dolgoztam ott - egy véletlen folytán az utódom meglátta másnap reggel, hogy az iwiwes bejelentkezésnél az én emailcímem jelenik meg (igen, sajnos lusta vagyok és a hivatali gépen is beállítottam a "jegyezd meg az emailcímem" opciót). XP volt a gépen, nem ültem annál legalább harmadik hónapja.


Jött a "koncepciós per": a polgármester ráfogta anyámra, hogy én este nyolckor a hivatalban netezek (ja, persze, itthon sokkal gyorsabb a világháló, meg van négy netezésre alkalmas ilyen-olyan gép itthon). Ezért december 31-ével elbocsátották (anyu takarította az irodákat, minden helyiséghez volt kulcsa, sosem történt semmiféle lopás vagy visszaélés az ott szolgálatának hét éve alatt).


Elterjedt a faluban, hogy jöttment tolvajbanda vagyunk, nagyon kedves emberek lakják a községünket. A helyzet tisztázása végett levelet írtunk a polgármesternek még 2010 novemberének végén, hogy szíveskedjen szakértővel megvizsgáltatni a szóban forgó számítógépet, a dokumentumot anyu barátnője (szintén a PH alkalmazottja) be is iktatta. Erre nem érkezett válasz a mai napig.


A kérdésem kibővítve: a közigazgatási hivatal melyik részlegének kell levelet írnom? Van-e egyáltalán értelme ennek? Esetleg keressünk fel egy jogászt, vagy kihívjuk a Fókuszt?


Folyományok: idén kiderült két finomságos infó.

1. A polgármester házát X vállalkozó felújította. A vállalkozó neje váltotta édesanyámat a munkakörben, de már mint közmunkás (kéz a kézben jár a házaspár az utcán, de papíron külön élnek, két háztartást vezetnek, hogy a nő közmunkás lehessen).

2. Anyám exmunkatársa elárulta, hogy egy harmadik és negyedik kollegina megbeszélte a falu vezetőjével anyám likvidálását. Az egyik hölgyemény kifejezetten hipochonder természetű, valószínűleg nem tűrtek meg szívesen maguk közt egy HepaC-vel fertőzöttet.

3. Engem, mivel megszűnt a munkahelyem, ismét közmunkásként alkalmaznak: diplomásként kell árkot takarítanom, fát pakolnom. Ebből is botrányt csaphatnék, mivel ugyan megkapom a középfokú minimálbért négy órás arányban, a szerződésemen az áll, hogy irodai asszisztens vagyok, de a polgármester nem szeretne a hivatalban látni.


2011. okt. 4. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ügyvédhez fordulj!
2011. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Állampolgári jogok országgyűlési biztosához fordulnék.
2011. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
novemberig még van ideje anyádnak a munkaügyi bíróságon pert indítani...eleve azt kellett volna
2011. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!