Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ittas vezetés 200. 000Ft...

Ittas vezetés 200. 000Ft Büntetés?

Figyelt kérdés
ismerősöm 0.38-0.44 ezered alkoholt mutatot neki a légiszonda és ki küldtek 200.000ft os büntetést kérdésem lehet e enyhíteni a büntetést ? esetleg jogosítványt bevonni egy időre ?
2011. okt. 5. 17:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
és a igazoltatásnál még kiskorú volt
2011. okt. 5. 17:40
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Én teljesen egyetértek a büntetéssel. Aki vezet, az ne igyon - és fordítva. Mikor kocsiba ült, pontosan tudta, hogy tilos.


Pedro

2011. okt. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%
Én nem egy csomó országban lehet kis ezrelékkel vezetni csak nálunk van ilyen elnyomás ,itt semmit nem lehet csinálni !!
2011. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Pláne, hogy kiskorú volt...Double fail!
2011. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Mint ahogy a határozatban is leirták bármilyen más büntit csak egy bírósági tárgyaláson lehet "kisírni",mivel a rendőrségnek nincs mérlegelési lehetősége,elvileg azt adják amit a törvény előír.

A biróság megvizsgálja a családi/anyagi hátteret és csökkentheti a büntit,pláne hogy egy fiatalkorúnak pl.nincs keresete akor miből fizetne 200e Ft-ot?

2011. okt. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Egyértelmű: zéró tolerancia. Iszik vagy vezet. Remélem a jogosítványát is elveszik.

Gyengébbek kedvéért meg azért nem lehet alkoholos befolyásoltság alatt vezetni kis hazánkban, mert a nagyon okos többség több napos folyamatos vedelés után is azt fújná: "a hülye rendőr, én csak egy sört ittam, a rendőrség csak pénzbehajtókból áll".

2011. okt. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 asmosys ***** válasza:
85%

Erre a mennyiségre a birság: 100-300 ezer forint. 6-12 hónap vezetéstől eltiltás. 6 hónap eltiltás felett, utánképzés.

Az nem lényegi kérdés hogy mikor lett nagykorú a gyermek. Mivel jogosítványt 17. betöltött életévvel szerezhet. Volt jogsi, ergo ismerte a szabályokat, nem tartotta be. Nem nagyon remélhetsz semmit, de ha gondolod kérdezz meg egy közlekedési szakjogászt.

2011. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

1. Ne hasonlítgassuk már kishazánkat fejlettebb, nyugati országokhoz! Ott nem csak a GDP, de a közlekedési morál is egész más szinten van!


2. A büntetést nem csökkentetni kell, hanem megelőzni!


3. Ha a kiskorúnak keresete nincs, vagyona még lehet (gépjármű, ingatlan). Akkor pedig simán büntethető (és büntetendő)!

2011. okt. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon helyes, legalább egy életre megtanulja.
2011. okt. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
teljesen jogos a birság is és elis tiltanám jopár évre. mire számitott? leguritok egy sört persze elvileg ugyanugy jol vagyok (120kg vagy egy sör nemigazán látszik emgrajtam) de maga az elv miatt nem vezetek. majd mikor elüt egy részeg aki a sötét miatt nemlátott elsőre és éppcsak eyg piát ivott és éppcsak egy hajszálnyival később fékezett akkor rájösz
2011. okt. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!