Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Esküvöre lehet írni meghatalma...

Esküvöre lehet írni meghatalmazást?

Figyelt kérdés
Nem tud elmenni a menyasszony vagy a völegény és meghatalmazást ír.
2011. okt. 6. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vicces lenne. "Kérem a meghatalmazottakat, csókolják meg egymást." :DDD
2011. okt. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Remélem ezt a kérdést nem gondoltad komolyan. Mégis hogy mehetne már egy "idegen" a vőlegény vagy a menyasszony nevében az esküvőre, meghatalmazással..
2011. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
kevés élethelyzet van, ami nem működik meghatalmazással. Egyike az esküvő :)
2011. okt. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Vannak úgynevezett "legszemélyesebb jognyilatkozatok", amik nem tűrnek képviseletet.

Ez is olyan.

Ilyen még pl. a végrendelkezés is.

2011. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy jogilag lehetséges-e? Gondolom ilyenre még nem volt példa, ezért senki nem is foglalkozik vele. Nekem is csak úgy eszembe jutott.
2011. okt. 6. 14:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Továbbgondolom a felvetésedet, egy kissé morbid irányban: a temetésemre meghatalmazok valakit, hogy feküdjön be a sírba helyettem... :->
2011. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A II. VH-ban volt ritka esetben ilyen esküvő. A fronton levő vőlegény a tábori pap és a feljebbvalói előtt mondta el az eskü szövegét. Ezt elküldték a menyasszony plébániájára,és ott ős is elmondta az esküt. Ez érvényes házasság volt. (Legtöbbször a gyerek már útban volt)

Ez nem volt azonos a hadi esküvővel.

A háború előtt és még néhány évvel utána is,házasságkötés előtt a feleknek egy hónappal a tervezett esküvő előtt orvosi vizsgálaton kellett részt venni,és csak akkor kapták meg a házassági engedélyt,ha mindketten egészségesek voltak.

A hadi esküvő esetén ez alól felmentették őket. De a vőlegénynek is jelen kellett lenni az esküvőn.

Ma már erre nincs lehetőség. Igaz,előfordulhat olyan eset,hogy az egyik fél kórházban fekszik súlyos betegen. Ekkor kérheti,hogy az anyakönyvvezető (és a pap) a kórházban adja össze őket.

2011. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

14:50-es vagyok, és abszolút jogilag mondtam a választ.

Legszemélyesebb jognyilatkozatok, vagy más néven képviseletet nem tűrő jognyilatkozatok, többek között itt is írnak róla: [link]

"például személyhez fűződő jogok megsértése, házasság kötés, közvégrendelet tétel, ez utóbbi kettő képviseletet nem tűrő jognyilatkozat, melyeket kizárólag önmaga kötheti meg"

2011. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet! Itt a törvény:


2. § (1) Házasság akkor jön létre, ha az együttesen jelenlevő házasulók az anyakönyvvezető előtt személyesen kijelentik, hogy egymással házasságot kötnek.


A Családjogi törvényben találod.

2011. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!