Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A washingtoni magyar nagykövet...

A washingtoni magyar nagykövetség mesterszakácsát mi fizetjük?

Figyelt kérdés

Azt olvastam a neten hogy az a srác aki azzal a színésszel csinált főzőműsort a TV-ben az kiment a washingtoni MAGYAR nagykövetségre mesterszakácsnak.

Ha ez igaz,akkor MI magyar adófizetők fizetjük az ő havi bérét?Ha igen,akkor mire föl kell a nagykövetségnek mesterszakács-gondolom-NEM 90 ezerért,amennyit mondjuk egy magyar orvos vagy tanár keres....


2011. okt. 10. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Talán, mert Washington, ahol ugye egy nagykövetségnek tudnia kell prezentálnia.

És talán azért mert ez Magyarország, ahol minden szomszéd tehene dögöljön meg.

2011. okt. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mit kell prezentálnia most őszintén?

Szerinted ez normális hogy a magyar értelmiség napról napra él és akkor mesterszakácsot fizetünk???

Persze ez csak a jéghegy csúcsa,gondolom nem kell az usáig menni hogy az adófizetők pénzszórását lássuk...

2011. okt. 10. 21:30
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Jó, akkor nem normális.

Legyen igazad!

2011. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha ez megvigasztal,akkor minden nagykövetségen mesterszakács van. Az ott levő diplomatákat,és a személyzetet, a reprezentációkat is a mi pénzünkből fizetik.

Ez egyébként minden ország esetében így van.

2011. okt. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem mesterszakács lenne a magyar washingtoni nagykövetségen, akkor lehozná a bulvársajtó a hírt, hogy "Csak a magyar nagykövetségen nincs mesterszakács". Ezt belinkelnéd, és melléírnál valami nyavalygósat, pl. "Ha még Ugandának is telik, nekünk miért nem? Magyarország a legnyomibb ország a világon, mindjárt kivándorlok".


Nem az a szokatlan, hogy mesterszakácsot alkalmaz egy nagykövetség, a problémás inkább a gondolkodásmódod, de ezt nagyon sok más gyk-ra írogató, állandóan nyafogó-panaszkodó-felháborodó emberről el lehet még mondani.

2011. okt. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
A követséget fel kell számolni!
2011. okt. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"problémás inkább a gondolkodásmódod"

Elmondanád hogy miért problémás a gondolkodás módom?

Azért mert úgy gondolom hogy van (lennie kéne) egy prioritási sorrend?És majd akkor kellene rongyot ráznunk ha majd minden FONTOS dolog rendben megy?Hm 53 százalék?

Neked nem b@ssza a csőröd hogy levonnak egy csomó adót amit elsősorban nem rád és a te életedre és a te jövődre fordítanak,hanem egy szűk réteg jólétét finanszírozzák belőle?????????

Persze mint írtam ez a nagykövetség dolog csak egy nüansznyi dolog,több pénzt herdálnak el úgy h nem is tudunk róla,pedig a MI PÉNZÜNKBŐL MEGY.

2011. okt. 11. 13:58
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

"Elmondanád hogy miért problémás a gondolkodás módom?"


Mert hülyeség. Zimbabwétól Japánig, Norvégiától Ugandáig mindenhol tudják, hogy pl. a diplomáciában protokoll van, amit be kell tartani. Ennek semmi köze a tanári fizetésekhez. Aki ezt nem tudja, az egyszerűen buta, műveletlen. Aki nem ért valamihez, de mégis pampog, az pedig jellemhibás. Szomorú, de így van. És ha ezen most még jobban felháborodsz, azzal csak méginkább magadról állítasz ki rossz bizonyítványt.


"Azért mert úgy gondolom hogy van (lennie kéne) egy prioritási sorrend?"


Van prioritási sorrend. A washingtoni magyar nagykövetség pl. fontos intézménye a magyar külpolitikának. Az egyik legfontosabb.


"Neked nem b@ssza a csőröd hogy levonnak egy csomó adót"


Nem. Veled ellentétben ugyanis átlátom, hogy pl. miért van szükség az adózásra.


"Persze mint írtam ez a nagykövetség dolog csak egy nüansznyi dolog"


Ha nüansznyi dolog, akkor mit hergeled magad rajta? Magadnak mondasz ellent, nem érzed?

2011. okt. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem érzem hogy magamnak mondanék ellent.Az pedig elég meredek megjegyzés volt tőled h "velem ellentétben" te tudod miért kell adózni.

Honnan veszed hogy én nem tudom?Én egyike vagyok azon keveseknek,akik fizetnek adót ebben az országban.Csak nem tudom minek,amikor semmi de semmi látszatja nincsen.Elköltik a hajléktalanokra, a segélyekre,a milliárdos kormányzati luxusra ami a képviselők irreálisan magas fizetése felett "jár"nekik...

Nem érdekel a külpolitika úgy h csak parasztvakítás.Mesterszakács,luxusautók,repülőgépbérlések és közben a nyugdíjasok éheznek,iskolákban nincsen gáz a tartozások miatt,elmegy külföldre aki tud,mert itthon éhezik... hát emellett kib@szott fontos hogy kifele jó képet mutassunk...

2011. okt. 11. 19:11
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

"Mesterszakács,luxusautók,repülőgépbérlések és közben a nyugdíjasok éheznek"


Helyes, akkor Magyarország legyen az az ország, amelyiknek a követsége nem tud egy normális fogadást adni. Ezzel megspórolunk mondjuk 100 millió forintot. Kiosztjuk a 3 millió nyugdíjas között, az éhező nyugdíjasok ebből vehetnek fejenként két zsömlét, hogy ne éhezzenek annyira. Micsoda eredmény! Hogy te mennyire átlátod a politikát! Legyél te a miniszterelnök!

2011. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!