Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az özvegyi nyugdíj rendszerről...

Az özvegyi nyugdíj rendszerről hogyan döntött a kormány? Elveszítik az özvegyek, vagy mi lesz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nincs változás. Pedig az lenne az igazságos,hogy azok az özvegyek,akiknek nincs saját nyugdíjuk, sem kapnának magasabb összeget,mint az,aki az egész életét végigdolgozta és szerzett saját nyugdíjat is.
2011. okt. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán napokon belül kiderül, most fogják a nyugdíj ügyeket tárgyalni.
2011. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az akinek nincs saját nyugdíja, felnevelt több tisztességes gyereket is, az nem meló? Az 0-24 órás meló, mellette a férje keresett, ketten éltek is ugyan annyiba került fűteni például mint már az egynek. Nem lenne igazságos elvenni az özvegyit...nem ezért kérdeztem. Persze a több százezres nyugdíjak irreálisak, azoktól elvennem, de nem a kis nyugdíjasoktól...
2011. okt. 17. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem elvenni kell azoktól,akiknek nincs saját nyugdíja,csak annyit kapjanak,mint akik dolgoztak is a háztartásvezetés és gyereknevelés mellett. Ez megterhelőbb,mint aki csak a háztartással és a gyerekekkel foglalkozott. Arról nem is beszélve,hogy ha otthon tudott maradni,akkor a férje elég sokat kereshetett.
2011. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megterhelőbb lenne elmenni melózni, mint a gyerekeim életét óvni, ellátni Őket és a Férjemet? Az ember elmegy, lehúzza a 8-10óráját utazással együtt, hazajön és felteszi a lábát az asztalra...én még most is teszek-veszek, hgoy minden jó legyen körülöttük...kikérem magamnak az otthon melózó anyák nevében....
2011. okt. 20. 21:15
 6/6 anonim válasza:
100%
Remélem nem fogják elvenni az özv.nyugdijat, (nem vagyok érdekelt, de ha a 40 évhez hiányzó 8 hónapomat "behozom" akkor igen): Akik azt írják, hogy otthon nevelték a gyerekeit, a férjeiket ellátták: én napi 120 km. utaztam a munkahelyemre ez napi 4 óra volt, 42 évig, mellette:elláttam a két gyerekemet a 400 négyszögölt megműveltem, a férjemnek adtam kaját. A munkahelyemen szellemi munkát végeztem (pl. vágányzári rendeletek, ami annyit jelent, ha nem vagyok "képben" 120-al megy a vonat 40 helyett). Ezt csak azért írom, hogy én is "elnevelgettem volna otthon a kölykeimet, és papucsot húztam volna a férjem lábára ha hazajön", sajna nem tehettem meg. A másik: kaptok valami járadékot mikor nem is dolgoztatok, én: a férjem meghalt, nyugdijba nem tudok elmenni, jelenleg nincs munkám és 42 év van a hátam mögött. A köcsögök kivettek mindent a 40 éves nyugdijból ugyanis voltak kieső időim, mivel a férjemet ápolni kellett a gyerekek voltak betegek is stb... itt rohadok munka nélkül, biztositás nélkül, felkopik az állam 42 év után...... Esetleg komment???!!
2011. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!