Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy ha valaki több kisebb...

Hogy ha valaki több kisebb lopást követ el amibe nem szerepel emberi bántalmazás milyen büntetés kaphat és mennyit?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lopás


316. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a lopást kisebb értékre, vagy a szabálysértési értékre elkövetett lopást


a) bűnszövetségben,


b) közveszély színhelyén,


c) üzletszerűen,


d) dolog elleni erőszakkal - ideértve azt is, ha a dolog eltulajdonításának megakadályozására szolgáló eszközt állagsérelem okozása nélkül eltávolítják, vagy a dolog eltulajdonításának megakadályozására alkalmatlanná teszik -,


e)


f) helyiségbe vagy ehhez tartozó bekerített helyre megtévesztéssel vagy a jogosult (használó) tudta és beleegyezése nélkül bemenve,


g) hamis vagy lopott kulcs használatával,


h) lakást vagy hasonló helyiséget az elkövetővel közösen használó sérelmére,


i) zsebtolvajlás útján,


j)


követik el.


(3)


(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha


a) a lopást nagyobb értékre,


b) a kisebb értékre elkövetett lopást


1. a (2) bekezdés a)-d) pontjában meghatározott módon,


2. kulturális javak körébe tartozó tárgyra,


3. vallási tisztelet tárgyára, illetőleg vallási szertartásra vagy más egyházi célra rendelt helyiségből a vallási szertartás végzésére szolgáló tárgyra,


4. temetőben vagy temetkezési emlékhelyen a halott emlékére rendelt vagy holttesten lévő tárgyra,


5. nemesfémre, nemesfém ötvözetére vagy fémkereskedelmi engedélyköteles anyagra,


követik el.


(5) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha


a) a lopást jelentős értékre,


b) a nagyobb értékre elkövetett lopást a (2) bekezdés a)-d) pontjában meghatározott módon


követik el.


(6) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha


a) a lopást különösen nagy értékre,


b) a jelentős értékre elkövetett lopást a (2) bekezdés a)-d) pontjában meghatározott módon


c)


követik el.


(7) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a


a) a lopást különösen jelentős értékre,


b) a különösen nagy értékre elkövetett lopást a (2) bekezdés a)-d) pontjában meghatározott módon


c)


követik el.

2011. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha cigány az illető, akkor kap egy kisebb pénzbírságot / megrovást, ha magyar, akkor szerintem pár hónap felfüggesztett.
2011. okt. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
állítólag ilyen auofeltőréseket csinált többet ezért vajon mit kaphat ?
2011. okt. 27. 18:42
 4/10 A kérdező kommentje:
ja és nem cigány
2011. okt. 27. 18:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Az pluszban még rongálással is szokott járni. Szóval sokat.
2011. okt. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
őszintén én 4 hónapja ismertem meg ezt a embert nagyon szeretem és terveztük a közös jövőnket én nem tudtam róla hogy o neki van ez az ügyei tanácstalan vagyok mert nagyon imádom és ki akarok tartani mellette mert amúgy egy nagyon jó ember de sajnos rósz családba született mit tegyek ?
2011. okt. 27. 19:34
 7/10 _Jessy_ ***** válasza:
100%
"...sajnos rósz családba született" ez nem tudom mit jelent, de nekem is voltak/vannak anyagi gondjaim, mégsem lopom el a másét. Ennyi! Kitartasz mellette??? Hülye vagy! A bűnöző az bűnöző marad.
2011. okt. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát figyelj egy biztos én jó embernek ismertem meg és soha ne ítélj el olyat akiről semmit nem tudsz de egyet elárulok van egy kisfia és az anyukája azzal fenyegette mindig hogy ha nem hoz minél több pénz akkor kicsinálja a gyereket vagy éhezteti mert neki fodrászhoz műkormoshoz kell mennie szóval kb ennyi és hibázni mindenki hibázik
2011. okt. 28. 19:09
 9/10 _Jessy_ ***** válasza:
100%
Bocsánatot kérek! De! Nem olyan ember felett ítélkeztem, akiről nem tudok semmit. Olyan fölött, akiről annyit tudtam, amit te elárultál.
2011. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
semmi gond csak én is ideges vagyok mert őszintén az sem tudom mit kezdjek az egész helyzetet mert én 4 hónapja megismertem most kedden 25 én haza ment erre kapom a telefont hogy a rendőrségen van ezért meg azért szóval én fel sem tudom fogni mert nem ilyenek ismertem meg
2011. okt. 29. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!